Liitu Meediasüstiga!

Järjekordne sügis on meieni jõudnud. Linnud hakkavad kohvreid pakkima, noored on taas kooliteel sammumas ja huviringid koguvad tuure. Valikuid langetada on raske. Noorte seas järjest populaarsemaks muutuv noorteorganisatsioon Meediasüst on samuti enda juurde uusi liikmeid ootamas. Lüües laineid juba Põlva piiridest palju kaugemalgi, peavad uued liitujad teadma, millega seal täpsemalt tegeletakse. Detailse ülevaate Meediasüsti telgitagustest annab organisatsiooni looja ning juhendaja Kristina Masen.

LIITUMISVORMI TÄITMISEKS KLIKI SIIA!

Miks peaks noor valima just Meediasüsti?

Põlvamaal on ülipalju ägedaid huviringe- ja koole. Laulda saab, sporti saab teha, kunsti saab teha, tantsida… noh, saate aru küll! Aga ma arvan, et Meediasüsti erilisus peitub selles, et üldse on väga vähe neid noorteorganisatsioone, kus pole tähtis lihvida üht kindlat oskust, vaid arendada iseennast üleüldiselt, et olla lihtsalt homme targem ja parem ja ägedam kui eile. Vahet siis pole, milles konkreetselt.

Ahjaa. Süüa saab sageli.

Mis ja kes ootavad ees uut liitujat?

Ees ootab üks punt andekaid ja väga erisuguseid inimesi, kes tegutsevad ühiste eesmärkide nimel. See on koht, kus saab palju nalja ja naeru, aga kus tehakse ka palju tööd ning süüakse koos.

Millega peaks arvestama uued liitujad?

Meediasüsti on võimalik võtta kui lihtsalt üht huviringi, mida vahelduseks teha. Aga, kui Meediasüst omaks võtta, saab sellest pool sinu elu. Meil on iganädalased koosolekud, igakuised koolituslaupäevakud ja siis filmimas-pildistamas käimised erinevatel aegadel.
Ja laupäevakutel saab süüa.

Mida Meediasüst annab noortele?

Nimekiri neist asjadest on väga suur ja iga süstla jaoks on see ka natuke erinev. Kindlasti on võimalik praktiliselt õppida rohkem filmimise, monteerimise, pildistamise, pilditöötluse, intervjueerimise jms kohta. Uudiste kirjutamist ja portaali toimetamist saab harjutada. Samuti saab rohkem teada selle kohta, mis on meedia, ajakirjandus, kuidas toimib sotsiaalmeedia ja reklaam ning kuidas saada aru, millal sulle valetatakse ja/või sind ära kasutada üritatakse. Kindlasti õpid ka selle kohta, kuidas Sinu käitumine päriselus ja internetis mõjutab seda, millised on Sinu võimalused näiteks töö saamiseks. Või seda, kuidas kirjutada e-maili ja teha ametlikku telefonikõnet, samuti inimeste veenmisoskust. Kahtlemata õpid Sa ka olema parem meeskonnatöötaja.
Ja ma tahaks loota, et igaüks, kes kunagi Meediasüstis olnud on, teab seda, et mingil moel saab ka tema muuta maailma.

PS: Nagu ka enne mainitud, siis süüa saab ka. Laupäevakutel.

Millised omadused tulevad kasuks uuel liitujal?

Meediasüst on selles suhtes üsna omamoodi ettevõtmine, et meile kuluvad ära väga erisugused inimesed. Meile sobivad inimesed, kellele meeldib rohkem vaikselt nokitseda ja mitte püünele ronida. Meile sobivad inimesed, kes kogu aeg midagi korraldada üritavad. Meile sobivad inimesed, kes tahavad esineda ja luua. Aga üks omadus, ilma milleta ei saa, on tahe teha meeskonnatööd.

Mida Sa pead Meediasüsti puhul kõige olulisemaks?

Minu jaoks on kõige olulisem see, et need inimesed, kes tulevad ja jäävad, moodustavad justkui perekonna. See on seltskond, kus on okei proovida asju, mida sa veel ehk kõige paremini ei oska või mida sa elus kunagi teinud ei ole, sest uutest asjadest õppimine on tähtsam kui perfektne tulemus.
Aga mõned Meediasüsti liikmed ütleksid, et toit on kõige tähtsam.

Kuidas arendavad noored Sind?

Ma võiks sellest raamatu kirjutada. Kui poleks Meediasüsti ja neid noori, ei oleks ma kunagi hakanud fotograafiks. Ma ei oleks mitte kunagi ilmselt õppinud, kuidas teha videoid. Ma ei teaks sellest maailmast midagi. Aga, veel enam, ma oleks täiesti teine inimene, kui ei oleks olemas Meediasüsti. Ma oleks ilmselt palju egoistlikum ja nõmedam inimene.

Millised on Meediasüsti tulevikuplaanid?

Lühiajalised tulevikuplaanid on anda välja ägedaid videoid ja fotosid. Teha rohkem eriprojekte. Arendada Põlvamaa Noorteportaali. Korraldada ägedaid üritusi. Näidata kõigile, et noored pole hukas.

Pikemaajalised tulevikuplaanid? Ma ei tee neid, sest minu meelest peab Meediasüst arenema sinna, kuhu noored teda ise arendada tahavad, mitte nii, et tähtsad täiskasvanud (ehk siis mina ja mu kaasjuhendaja Ilona) mõtlevad välja, mis nende meelest popp ning noortepärane on ning seda sama asja ka 10 aastat hiljem pressivad, kuigi maailm ja huvid on ammu edasi läinud.

Räägi üks naljakas seik Meediasüstist, mis esimesena pähe tuleb!

Noh, kui keegi sellest veel aru pole saanud, siis toit on Meediasüstis väga tähtis. Mõnikord me tellime kuskilt toidu. Vahel oleme ka kuskil söömas käinud. Aga üsna sageli teeme neil üritustel ise süüa.
Ükskord oli meil plaanis valmistada väga peen risotto, kuid me kahjuks ei arvestanud sellega, et meie pott oli hiigelsuur ja olemasolev pliidiplaat naeruväärselt väike. Juhtus see, et alumine osa riisist kees räigelt põhja ja ülemine osa ei tahtnud kuidagi pehmeks keeda.
Seda, kuidas ma ei oska süüa teha ja riisi põhja kõrvetasin, tuletatakse mulle meelde veel 4 aastat hiljemgi.

LIITUMISVORMI TÄITMISEKS KLIKI SIIA!

Meediasüst ootab oma ridadesse noori alates 8ndast klassist. 

Elu on seiklus, Meediasüst on seiklus. Ära istu enam kodus üksi, vaid tule hoopis Meediasüsti!

intervjuu tegi
Kristo Kooskora

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+