12. august on alates 1999. aastast rahvusvaheline noortepäev, mille raames toimub noortele suunatud üritusi üle kogu maailma.

«Loodan, et alanud noorte aastal märgatakse ja väärtustatakse noorte osaluse tähtsust ka sellistes valdkondades, kus seda seni nähtud ei ole. Soovin väga, et erinevad ühiskonnagrupid, kes seni ei ole näinud kokkupuutepunkti noortega, peaksid peale seda aastat noorte arvamuse ärakuulamist iseenesestmõistetavaks,» nimetab Eesti Noorteühenduste Liidu esimees Ott Heidmets ootusi alanud noorte aastale.

«Kõige rohkem sooviksin aasta möödudes tõdeda, et noored tahavad ja oskavad ühiskonnale olulistel teemadel kaasa rääkida paremini kui kunagi varem,» lisab Heidmets ka ootusi noorte endi suhtes.

ENL korraldab noortepäeva alates 2002. aastast ning soovib päevaga juhtida tähelepanu noorte probleemidele ja suunata ühiskonda noori rohkem väärtustama. 49 noorteorganisatsiooni ühendav katusorganisatsioon soovib noortepäevaga pakkuda nii meelelahutuslikke kui ka tõsisemaid ideid ja tegevusi, et noorte areng ning seeläbi ka ühiskonna jätkusuutlikkus ei pidurduks. Käesoleva noortepäeva põhiidee on pakkuda erinevas vanuses noortele nii sisulisi kui meelelahutuslikke tegevusi, et aidata noortel paremini realiseerida oma unistusi ja leida oma tee.

Noortepäeva kodulehekülg ja programm: www.noortepaev.com

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+