Punktiarvestuses saavutas E STuudio tütarlastekoor Vanalinna Muusikamaja ja Ellerheina tütarlastekoori järel 85, 4 punktiga tubli III koha.

“See on väga tubli saavutus. Kõik sõltub ju sellest, kellega võistelda ühes kategoorias. E STuudio tütarlastekoori III koha punktid olid kõrgemad, kui enamikes kategooriates II koha punktid. Ja järgneda Tallinna kooridele – Vanalinna Muusikamaja tütarlastekoorile ja Ellerheina koorile, on väga tubli saavutus,” ütlesid konkursil paljud dirigendid.
Ants Soots, kes on paljude laulupidude üldjuht, lausus E STuudio tütarlastekoori kohta väga tunnustavaid sõnu, öedes, et E STuudio tütarlastekoor on üks konkursi esteetilisemaid ja kõrgeima sisemise koorikultuuriga koor.

Rahvusvahelise koorifestivali “Tallinn 2013” žüriisse kuulusid Kare Hanken ( Norra), Charles Barbier ( Prantsusmaa), Aira Birzina ( Läti), Robert Sund ( Rootsi) ja Helena Tulve (Eesti).

Tallinna konkursi näol oli tegemist maailmas tuntud ja tunnustatud koorikonkursiga. Estonia kontserdisaalis võistles kahe päeva jooksul 23 koori 6 riigist kokku ligi 900 lauljaga. Koorikonkursi korraldas Eesti Kooriühing ja festivali kunstiline juht oli Mikk Üleoja.

XIV rahvusvaheline koorifestival toimub Tallinnas 2015. aasta aprillis.

2013. aasta juulis sõidab E STuudio tütarlastekoor USA-sse, Montana osariigis toimuvale rahvusvahelisele Missoula koorifestivalile.

Lisainfo:
Külli Lokko
E Studio dirigent
Tel: 5096157
E-post: kyllilokko@gmail.com

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+