17. märtsil toimus Põlvas Eesti võistlustantsu suursündmus, kui Tantsuklubi Maarja võõrustas Mesikäpa Hallis Eesti Meistrivõistlusi 10-tantsus. Kokku liugles üle platsi ligikaudu 130 tantsupaari ning seda üheksas erinevas vanuseklassis. 

Võistlus algas juba hommikul, et igast vanuseklassist välja selgitada kuus paari, kes saavad võimaluse õhtuses finaalis tiitli nimel heidelda. Tasavägise võistluse tipphetkeks oli täiskasvanute klass, kus võeti üksteisest mõõtu vaid Ladina-Ameerika tantsudes. Põhjus peitub selles, et nende 10-tantsu parimad selgitati välja juba veebruaris, et võitjad saaksid sõita Tšehhi Vabariigis toimuvatele Euroopa Meistrivõistlustele. Ka Põlvas võistelnud Konstantin Gorodilov ja Dominika Bergmannova lendasid Tšehhist tagasi kuldmedaliga. Valitsevatele Euroopa meistritele kohaselt võideti kindlalt ka Ladina-Ameerika tantsude Eesti meistritiitel.

Tubli esituse tegid ka kohaliku Tantsuklubi Maarja esindajad. Õhtusesse finaali pääses tervelt 3 TK Maarja paari. Neist kõige paremini läks Juunior 2 vanuseklassi kuuluval paaril Marco Kindsigo – Lisete Marjapuu, kes saavutasid tugevas konkurentsis teise koha. Võistluste tulemustega saab tutvuda SIIT.

Võistluste finaalosast tegi oma kokkuvõtte ka Meediasüsti toimekas tiim.

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+