Festival tõi Põlvasse lisaks kodumaistele artistidele ka tunnustatud Läti ja Venemaa esinejaid, kelle muusikalises headuses sai veenduda kogu festivali külastanud publik.

Põlvas esines teist aastat järjest publiku südamed võitnud vene postroki bänd Mooncake, sedakorda akustilise kavaga, millega mujalgi Baltikumis tuuritatakse. Läti üks praeguse aja paljutõotavamaid ansambleid The Sound Poets tunnistas Põlva laval, et tegu oli nende esimese ülesastumisega väljaspool Lätit toimuval festivalil. Kodumaal on bänd saanud aga mitmeid auhindu ning avanud Läti aasta muusikaauhindade tseremoonia oma ühe tuntuima hitiga „Kalniem pāri”. Ühtlasi sai seal tunnustust nende debüütalbum „Sound Poetry” kui aasta parim plaat.

Läti tütarlaste bändi Sus Dungo etteastest õhkus festivali nime vääriliselt positiivsust ja õnnelikkust ning bändi liikmed ise olid seda meelt, et Uue Ajastu Festival oli parim viis tähistamaks nende selle suve festivaliesinemiste lõppu. Läti- ja ingliskeelsete lugude seas tuli ettekandele ka eestikeelne pala, mis võeti kavva just Põlva esinemise jaoks ning mis publikult sooja aplausi teenis. Bändi kuulub ka kaks Eesti juurtega tütarlast.

Uue Ajastu Festival 2012: „Õnne sagedus” toimumist toetas Eesti-Läti programm, mis on osaliselt rahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondist.

 

Pressiteate edastas:

Kadri Pelisaar
Uue Ajastu Festival 2012 pressiesindaja
kadri@uueajastufestival.ee
www.uueajastufestival.ee

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+