HEVI ehk haridusliku erivajadusega õppijate infomess toimub juba sellel neljapäeval, 14. märtsil kl 11-15 Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses (Astangu 27, Haabersti, Tallinn).

HEVI mess on oluline seetõttu, et see on ainuke üritus, kus haridusliku erivajadusega õppija saab infot just talle mõeldud kutseõppes õppimisvõimaluste kohta kogu Eestis. Kuigi kogu info koolide kohta on olemas ka internetis, saab kohapeal koolide esindajatega suheldes ning õpilaste kogemusi kuulates õppetööst hoopis selgema pildi.

HEVI pole üksnes info saamise koht, vaid ka tore kohtumisvõimalus kõigile HEV noortele, nende lähedastele ja koolide esindajatele. Aktiivset tegevust leidub terveks päevaks – noortele mõeldud hobitoad, töötoad lähedastele, viktoriin, pinksiturniir, fotonurk jne. Koridoris olevad tegevused on pühendatud samal päeval toimuvale emakeelepäevale, kus püüame ka „seinad kõnelema“ panna. Astangu ringkäikudel osalejad näevad õpikeskkonda, mis on mõeldud just erivajadusega inimestele.

Oma erialasid on tutvustamas 15 kutsekooli ja asutust üle Eesti –Viljandi Kutseõppekeskus, Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool, Tartu Kutsehariduskeskus, Tallinna Teeninduskool, Tallinna Kopli Ametikool, Haapsalu Kutsehariduskeskus, Räpina Aianduskool, Järvamaa Kutsehariduskeskus, Kuressaare Ametikool, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Võrumaa Kutsehariduskeskus ja Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus. Lisaks on kohal ka Eesti Töötukassa, SA Archimedese noorteagentuur ja noorteinfo portaal Teeviit. Messialal on olemas eraldi viipkeeletõlgid, kes aitavad tõlkimisel.

Üritus on tasuta ja kohale saavad tulla kõik huvilised ilma eelneva registreerimiseta.
Lisainfo saadaval ürituse Facebooki lehel.
HEVI ehk haridusliku erivajadusega õppijate infomessi korraldab Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning SA Innovega.

Transport
Kohale saab ka ühistranspordiga – kesklinnast buss nr 36 (peatus Järveotsa kool) ja Järve peatusest buss nr 61 (peatus Astangu).

Küsimuste korral võtke julgelt ühendust: Tel +372 687 7290; +372 5625 2011
ave.aun@astangu.ee
Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus
Astangu 27 Tallinn 13519

Kohtume HEVI messil!

 

Loome koos paremat elu iga päev, iga mõtte ja teoga

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+