Kas Sina tunned mõnd noort, kelle särasilmsus ja soe süda ning sihikindel töö on muutnud meie kodupaika paremaks? Võib-olla elab just Sinu kõrvalmajas keegi, kelle pealehakkamine ja entusiasm paneb ka Sind uskuma oma unistustesse. Keegi, kes on Sulle eeskujuks? 

Juba järgemööda viiendat aastat otsitakse  kandidaate konkursile „Hea Eeskuju”.

Taaskord on Sul võimalus kinkida oma tublile sõbrale, klassikaaslasele või naabrile 1300 euro suurune stipendium. Stipendiumi paneb tänavu välja meie hea koostööpartner Stockmann.

Aga see ei ole veel kõik! 15 Hea Eeskuju lõppvooru pääsenule kingib Tallink Laheda Koolipäeva merel. 
Vaata enda ümber ringi. Märka erilist inimesi. Oska tõsta esile tema tegu! Haara kohe sulepea, sest
kõikide parimate lugude esitajate vahel jagatakse laiali Viru Keskuse kinkekaarte 500 € väärtuses. 

Heaks Eeskujuks võib saada igaüks, kes on teinud teoks omapärase ja eeskujuliku teo, on vastutustundlik, hooliv ja õpib 7. – 12. klassis või kutsekeskkoolis. Kõiki esitatud lugusid hindab žürii Riigikogu esimehe ja konkursi patrooni Ene Ergma juhtimisel ning Eesti Õpilasesinduste Liidu, Eesti Noorteühenduste Liidu, Tegusate Eesti Noorte, Eesti Lastekaitse Liidu, Eesti Lastevanemate Liidu, Unicef-i ja mitmete teiste Eesti arvamusliidrite ja ettevõtjate osavõtul.

Silmapaistvaid noori ning võitjat ja võiduloo kirjutajat tunnustab Ene Ergma koos üle Eesti kokku tulnud 800 noorega konkursi auhinnagalal, mis leiab aset 20.novembril toimuval noortekonverentsil Lahe Koolipäev 2012 Rahvusooperis Estonia.

Nüüd, aga kiiresti kirjutama, sest kandidaate on aega esitada vaid 31. oktoobrini. Ära viska tänaseid toimetusi homse varna!

Loo esitamiseks mine kodulehele www.noortekonverents.ee/eeskuju ja lae sealt alla taotlusvorm. Vormi täitmine ei võta Sult kindlasti rohkem aega, kui pool tunnikest, aga kingitus, mille oma sõbrale teed, ei ole rahas ega ajas mõõdetav. 

Hea Eeskuju 2011 oli Erki Vellama, kes asutas Järvamaale skate-pargi. Hea Eeskuju 2010 tiitli pälvis Oliivia Narits, kes oli võtnud oma südameasjaks HIV-i alase teadlikkuse tõstmise. Hea Eeskuju 2009 oli Reili Rand, kes on oma tegudega valmistanud rõõmu nii lastekodu väikelastele kui ka puuetega inimestele. 2008. aastal võitis Hea Eeskuju tiitli Järvamaal  ajaloomuuseumi asutanud koolipoiss Ründo Mülts.

Parim viis inimese tänamiseks on tema esile tõstmine ja “aitäh” ütlemine.

 

Lisainfo:

Merilin Piipuu   
Hea Eeskuju tänusündmuse peakorraldaja
Telefon: 56 481 413
E-post: merilin@noortekonverents.ee

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+