Vormipäevaga tähistavad gaidid ühtlasi kauaaegse gaidijuhi Eleanore Hünersoni 120. sünniaastapäeva, andis teada Eesti Gaidide Liidu juhiabi Liina Siniveer.

Teiste hulgas kandis päev otsa gaidivormi Krootuse üksuse juht Raine Lahtvee. “Mul on see  vorm praegugi seljas,” märkis ta pärastlõunal. Lisaks Lahtveele kuulub Krootuse koolis gaidide ridadesse üks tütarlaps.

Gaidijuhi tõdemusel kipuvad inimesed gaide ja skaute kodutütarde ja noorkotkastega segi ajama. “Tegutseme koos skautidega. Üldiselt on nii välja kujunenud, et tüdrukud on gaidid ja poisid skaudid. Meil ülemist eapiiri ei ole.”

Vormi kandes eristutakse teistest noortest
Gaidide sinine vorm on sümboolse tähendusega: vormi kandes näevad gaidid ühesugused välja ja samas eristuvad teistest noortest. Iga vorm on siiski eriline, rääkides kandja kohta tema ajalugu. Vormil on märgid ja embleemid, mis näitavad, milliseid oskuseid ja tunnustusi nende kandja omab, millistes laagrites ta on käinud, millisesse gaidiüksusesse kuulub, kaua ta on gaid olnud ja palju muudki põnevat. Iga gaidivormi tohib seega kanda vaid selle omanik. Sinise gaidivormi juurde kuulub kindlasti ka kaelarätik, mis on igal piirkonnal või üksusel erinevates värvides.

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+