Lõuna Regionaalse Maanteeameti avalike suhete nõuniku Liis Rohtmetsa teatel kuulusid võidukasse nelikusse Mairit Laine ja Märt Hüdsi (mõlema juhendaja Madis Punson), Katrin Rüütli  Valgjärve Põhikoolist (juhendaja Anu Luiga) ning Egert Aalde  Põlva Ühisgümnaasiumist (juhendaja Rainer Rahasepp).

Teise koha saavutas võistlusel Jõgevamaa ning kolmanda koha Tartumaa.

Individuaalarvestuses oli tüdrukutest parim Mairit Laine, Märt Hüdsi oli poiste hulgas teine.

Võistlusele elasid kaasa õpilaste juhendajad ja vanemad – kohal oli seitse õpetajat ning 37 lapsevanemat ja pereliiget. Laste järel võistlesid päeva teises pooles samal vigursõidurajal ka vanemad. Võistlema asus 18 lapsevanemat, parima tulemuse saavutas Urmas Tiidemäe Valgamaalt.

Mõõtu võtsid maakondade parimad
Lõuna-Eesti parimad vigurjalgratturid selgusid Eesti Maanteemuuseumis laupäeval, 11. septembril. Omavahel mõõtu võtsid maakondlikes võistlustes parimaid tulemusi näidanud noored.

«Vigurivända võistlus on ellu kutsutud selleks, et toetada jalgratturiõpet koolides,» rääkis Lõuna Regionaalse Maanteeameti liikluskasvatuse juhtivspetsialist Kai Kuuspalu ja lisas, et võistlus motiveerib noori koolis jalgrattasõiduks vajalikke teadmisi ja oskusi omandama.

Võistlustulle astus 24 noort. Esindatud oli viis Lõuna-Eesti maakonda – Jõgeva-, Tartu-, Põlva-, Valga- ja Võrumaa – ning Tartu linn. Kavas oli liiklustestide lahendamine, vigursõit ning kiirendus- ja aeglustussõit. Pärast võistlust said nii noored jalgratturid kui ka nende vanemad ja juhendajad aega veeta Maanteemuuseumi uues näitusekeskkonnas Teeaeg.

Võistlus on kolmeetapiline
Vigurivända võistlus on toimunud juba üle kümne aasta. Esialgu oli võistlus rahvusvaheline, siis üleriigiline ning nüüd regionaalne (Eesti on jaotatud neljaks võistluspiirkonnaks).

Vigurivända võistlus on kolmeetapiline. Esmalt toimub koolisisene võistlus, millele eelneb jalgratturikoolitus ja juhilubade kättesaamine. Järgneb maakondlik võistlus, kuhu pääsevad koolisisestel võistlustel parimaid tulemusi näidanud noored. Kolmandaks on regionaalne võistlus.

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+