Jutukonkursile, mis oli pühendatud vanavanemate päevale (septembrikuu teine pühapäev), olid oodatud jutud ja mälestused nii suurtelt kui väikestelt oma vanaemadest ja vanaisadest. Kirjutada lubati kõigest teemakohasest ja jutu pikkusele ei seatud piiranguid.

Reede keskpäeval kohtusid Põlva Avatud Noortekeskuses jutukonkursi viis žüriiliiget, et selgitada välja kõige ehedamad ja silmapaistvamad lood vanavanematest. Nagu lubatud, jagati parimatele autoritele välja seiklusrohkeid auhindu.

Konkursile saadetud parimate lugude valikul hindas žürii jutustuse kirjapanekuks kulunud nähtavat ettevalmistust ning stiili ja seda, kui kaasahaaravalt mälestused kirja pandud olid.

Parimate tööde autorid nooremas vanuseastmes olid Põlva Keskkooli 5. klassi õpilased Kelly Mattus ja Helle Leis. Vanemas vanuseastmes valiti välja suisa kolm paremat – Arvo Leikus, end Kuusealuseks nimetanu ja Merle Omler.

Eesti Maanteemuuseumis 12. septembril toimunud vanavanemate päeval loeti ette ka silmapaistvamad ja huvitavamad jutud ning autasustati autoreid.

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+