Kui kirjeldada juunikuud, siis tuleb kindlasti esimesena pähe jaanid ja külm ilm ning külmast ilmast ka juttu tuleb. Külma ilma üle arutletakse Meediasüstis küll palju ja naljatledes võiks seda isegi varsti eraldi saaterubriigiks pidada. Kalender näitab suvekuud ja süstalde plaan oli kolida stuudiost õue, kus nad pidid silmitsi seisma külma tuulega.

“Üllataval” kombel saate avaloos ilma mainitaksegi. Üritus nimega Kagu-Eesti [eel]arvamusfestival kandis nime “Ilm on hukan”.

Kõik leidis aset Eesti Maanteemuuseumis ning Hanna ja Kairi käisid ise seal kohal. Kairi meelest on üritus vägagi eriline kuna istudes mingisuguses artuelus, isegi kui teema niivõrd ei köitnud, oli huvitav kuulata ja näha pühendunud inimesi neile korda minevatel teemadel arutlemas. Üritus ise ei olnudki niivõrd visuaalsele poolele pühendunud, vaid kuulamine ja kaasa mõtlemine oli selle ürituse võluks.

Ka eelnevates saadetes on näha olnud mitmeid omapärasi tegevusi ja huviringe. Sel korral oli Meediasüstil võimalus pealt näha ja pilti võtta seikluskasvatust, mis ühendas Valgjärve, Kanepi, Kõlleste ja Laheda noori. Noored läksid sel korral Lättemaa Seiklusparki, kust ka kaunis ülevaade toimunust saatesse sai.

Põlva on arenenum ja kaunim kui varem, inimestel on mida vaadata ja kus olla. Võidupüha eel avati Põlvas kauaoodatud keskväljak, mille avamist suurejooneliselt tähistati. Saates on näha esimesed muljed uuest väljakust.

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+