Mooste Vallavalitsuse kultuurispetsialisti Maret Aruoja ütlusel oli tänavuse konkursi teema «Värvide võluaias». Korraldaja tähelepanekutel oli sedapuhku kasutatud hästi palju suvikõrvitsat. Näiteks oli sellest tehtud part, millel oli porgand ninaks ning kehaosad lilledest. Teisest kõrvitsast loodi laevuke, kolmandast kaelkirjak. Õuntest, pihlamarjadest ja lilledest aga sündis uss. Looduslike materjalidena oli kasutatud veel rabarberit, kastanimune, rulli keeratud vahtralehti jpm.

Tähelepanuväärsed kompositsioonid lõid teiste hulgas Viluste Põhikooli 4. klassi õpilane Grethel Koddala, Mooste Põhikooli õpilased Mihkel Algus ja Sandra Hiienurm ja Kauksi Põhikooli 1. klassi õpilane Heidi Hilkja.

Zürii andis seitse eripreemiat, 11 eripreemiat pani välja zürii liige Anne-Ly Viljat.

Kui mullu osales lilleseadevõistlusel üle 30 osaleja, siis tänavu oli esindasid Viluste, Ruusa, Ahja, Mooste, Kauksi ja Tilsi kooli 47 last. Valdavalt olid nad 1.-8. klassist, 9.-12. klassist oli vaid neli. «Ka vanemad õpilased võiksid julgemad olla ja kindlasti osaleda,» kutsus Aruoja üles.

Kahetsusväärselt on kõrvale jäänud just maakonna suuremad koolid nii Põlvast kui Räpinast. «Räpinlased on üldse väga harva tulnud. Kahjuks on eemale jäänud ka Kanepi ja Valgjärve, kelle tööd olid väga tugevad,» kahetses korraldaja.

Võistluse parimad:

1.-4. kl
I koht Sirli Udras, Ruusa PK
II koht Renar Kihho, Ahja KK
III koht Jahannes Sonberg, Kauksi PK

5.- 8. kl
I koht Kaidi Konsar, Ruusa PK
II koht  Demi Otsing ja Neidy Vaidla, Kauksi PK
III koht Piret Pütsep, Mooste PK

9.- 12. kl
Eripreemiad pälvisid Joanna Kungas ja Alondra Laine Kauksi Põhikoolist ning Kertu Kiho ja Kistiina Koort Tilsi Põhikoolist.

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+