Konkursile on oodatud kõikide 16. septembril 1987. aastal või hiljem sündinud noorte lennukad ideed, mis on kokku kogutud ja mahutatud videoformaati. Iga osaleja saab esitada kuni kaks videot.

Klipp peaks olema 30-90 sekundit pikk ning andma edasi mõtteid, kuidas Montreali protokoll ja selle elluviimine on aidanud kaitsta elu maal. Vaata lisaks Montreali protokolli kohta siit (inglise keeles) või siit (eesti keeles).

Võib video keskenduda nii kohalikule, regionaalsele kui ka globaalsele olukorrale. Kuna tegemist on rahvusvahelise konkursiga, siis võib video olla inglise keeles. Muus keeles esitamisel tuleks kindlasti juurde lisada ka inglisekeelsed subtiitrid.

Kõikidel osaleda soovijatel tuleks video üles laadida interneti keskkonda Youtube.

Parima klipi loojat premeeritakse kõiki kulusid katva ringreisiga Genfis ajavahemikul 12.-16. november 2012, mil toimub ka Montreali protokolli osapoolte koosolek. Teise koha pälvinule on auhinnaks 500 USD ning kolmanda koha auhinnaks on 300 USD.

Kümmet parimat videot näidatakse ka aasta jooksul Osoonisekretariaadi ja Osoonitegevusprogrammi (OzonAction Programme) kodulehekülgedel. Kõik võistlusest osavõtjad saavad ka osalemist tõendava tunnistuse.

Videolõikude esitamise tähtaeg on 15. oktoober 2012 ning võitjad kuulutatakse välja 31. oktoobril.

 

Rohkem infot:

Mr. Marco Gonzalez, UNEP Osoonisekretariaat, telefon +254 20 762 3885, e-mail: marco.gonzalez@unep.org
Ms Anne-Maria Fenner, UNEP Osoonitegevusprogramm, telefon: +33 1 4437 1454, e-mail: anne.fenner@unep.org

Allikas: Keskkonnaministeerium, http://www.envir.ee/1187292

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+