Päev algab kohalikele tuntud Keldrikaela nõlval kell 12 võistlejate registreerimise ja rajaga tutvumisega, mille järel toimub jooksvalt soojendus. Seejärel algab võistlus, mille formaat on slopestyle ehk pargisõit, kus võistlejal tuleb raja läbimiseks sooritada trikk mitmel erineval atraktsioonil ja hüppel. Võistlejaid hinnatakse neljas kategoorias: mehed – lumelaud, naised – lumelaud, juuniorid ja freestyle-suusk. Õhtupoolikul on planeeritud parima triki (best trick) võistlus hüppel.

Meie põhieesmärgiks on korraldada võistlus lumelaua- ja freestyle-suusahuvilistele, et tõsta esile valdkonda, sõitjaid ning pakkuda silmailu pealtvaatajatele,“ selgitab võistluse peakorraldaja Henri Käo (Mässer). Tema hinnangul on klubi ja paljude kohalike ekstreemspordihuviliste rõõmuks hangitud W-Railsi uued huvitavad atraktsioonid, mille peal on võimalus arendada ja näidata oskusi nii nädalavahetusel toimuval võistlusel kui ka järgnevatel talvekuudel. „Saime raha Euroopa Noored Eesti büroost ja oleme valmis soetatud vahendeid ka teistega jagama – tulge ja sõitke. Oleme uhked, et meie varustuse kvaliteet paranes hüppeliselt,“ lisas Käo.

Kuna lumelauduritele ja freestyle- suusatajatele meeldib korralikult pidutseda, siis jätkub ekstreemne päev kell 22 algaval võistluse järelpeol Põlva kultuurikeskuse lavaaugus, kus esineb tuntud räppar Genka alias Oleg Kosjugin. „Peale segaseid trikke on vaja ennast vabaks lasta, et ei tekiks tüsistusi. Seekord on ravitsejaks Oleg Kosjugin, kes enda riimidega võistlejatele ja pealtvaatajatele raviseansse pakub,“ kommenteeris järelpeo korraldaja Olari Torop (Mässer). Peol mängivad plaate ning kütavad õhu kuumaks Hannes Hämäläinen (Mõisa Karneval), MRN (LuuL), ja Dimmu (Sound ControL)

Lumelauaklubi Mässer on 1997. aastal loodud esimene registreeritud lumelauaklubi Eestis, mille põhitegevus on suunatud ekstreemspordi harrastamisele ja tingimuste loomisele sportlikuks vaba aja veetmiseks.

Korraldajad ootavad huvilisi liituma Lumelauaklubi Mässeri Facebooki lehega, kus antud sündmuse info kõrval saab osa ka teistest klubiga seotud tegevustest.

Võistluse otselink: http://www.facebook.com/events/338968769549845/, peo otselink: https://www.facebook.com/events/153346071484080/.

Lisainfo:

Kaur Adamson
5664 7065

kaur.adamson@emu.ee

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+