Meediasüsti liikmed korraldasid Põlva Ühisgümnaasiumis ja Põlva Keskkoolis küsitluse, milles selgus, et paljud noored ei ole kursis kohalike meediaväljaannetega. Põhjusteks nimetati lehtede vähest tellimist kodus ja ka tõsiasja, et maakonnasisesed väljaanded ei kajasta eriti noori puudutavaid teemasid. Et saada vastuseid küsimusele, mida peaks tegema selleks, et erinevad meediaväljaanded jõuaksid noorteni ja noored omakorda meediani, toimus 20. veebruaril Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses meediafoorum „Ridade vahel? Piltide taga?“

Meediafoorumil said kokku noored, ajakirjanikud, valdkonnaga kokku puutuvad õpetajad ja noortega tegelevad spetsialistid. Teiste seas olid kohal Eesti Ekspressi ajakirjanik Laura Mallene, vabakutseline ajakirjanik Mirjam Nutov ning Koidu ajakirjanikud Kauno Kõima ja Aare Lepaste. Õpetajate seisukohti esindasid eesti keele õpetajad Annely Hindrikson ja Maia Punak Põlva Ühisgümnaasiumist ning Eve Leppik Põlva Keskkoolist.

Arutelu tulemusena saadi palju uusi ideid, kuidas teha kohalikke meediaväljaandeid noortesõbralikumateks. Mõnede ettepanekutena tuli näiteks meediaspetsialistide poolt noorte kaasamine oma töösse ja tunnis kirjutatud lugude avaldamine suures meedias, sest noorte enda kirjutatud lood on eakaaslastele kõige rohkem huvipakkuvamad. Samuti jõuti arusaamisele, et kohalik raadio oleks nooremale generatsioonile huvipakkuvam, kui seal oleks saateid, mis on mõeldud just nendele ja valmivad nende eakaaslaste poolt- noori peaks oma töösse rohkem kaasama.

„Meediafoorumi ettevalmistus oli pisut keerulisem, kui me ise arvasime, sest sageli on täiskasvanud harjunud noorteüritusi kerge üleolekuga võtma. Kui noored tegelevad rumalustega, on näpuga näitajaid palju, aga kui tehakse midagi asjalikku, peetakse seda ikkagi alaväärseks. Meie tahame öelda, et noored pole ainult noorte enda asi,” ütlesid korraldajad, et esialgne vastukaja meediafoorumi kutsetele polnud paljude täiskasvanute poolt just kuigi positiivne, kuid ürituse endaga jäädi väga rahule.

Meediafoorum korraldati Põlvamaa Noorteportaali ja Meediasüsti liikmete poolt. Meediasüst loodi kohalike noorte meediapädevuse- ja aktiivsuse tõstmiseks ning seda toetab SA Archimedes Euroopa Noored Eesti Büroo.  Meediaprojektiga on võimalik liituda kõigil Põlvamaa noortel, kellel on soov rohkem teada nii ajakirjandusest kui ka audiovisuaalselt meediast. „Meediasüsti“ algatajateks on Põlvamaa karjääri- ja noorteinfo spetsialist Kadri Pelisaar ja vabakutseline ajakirjanik Kristina Pentsa. 

Helen Pentsa,
Põlva ÜG abiturient
Meediasüsti liige

Vaata videointervjuusid Põlva Ühisgümnaasiumist ja Põlva Keskkoolist!

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+