Meediaprojekti kestvuseks on poolteist aastat, mille jooksul toimub projektis osalejatele mitmeid ajakirjandusteemalisi üritusi, kuhu kutsutakse esinema oma ala spetsialistid. Samuti minnakse üheskoos väljasõitudele, kuid mitmetele üritustele on oodatud ka inimesed väljastpoolt. Näiteks juba veebruaris saab toimuma meediafoorum noorte meediakirjaoskuse teemadel “Ridade vahel? Piltide taga?”, kuhu oodatakse esinema kohalike meediaväljaannete esindajaid.

Meediasüsti idee sündis sellest, et kuigi Põlvamaal on mitmeid ajakirjandusväljaandeid, ei jälgi noored neid eriti, sest nad tunnevad, et suurem osa kajastatavatest teemadest ei lähe neile korda ning samuti ei näe nad võimalust ise meedias sõna võtta. Nii keskendub noortealgatus just noortele mõeldud Põlvamaa Noorteportaali sisukamaks muutmisele ning kvaliteedi arendamisele, andes noortele võimaluse arendada oma maailmapilti, väljendusoskust ning õppida kriitilisemalt analüüsima ka seda, miks mingisuguseid uudiseid tehakse ja kas neid  tarbima peaks. Projekti rahastab Sihtasutus Archimedes Euroopa Noored Eesti büroo.

Meediasüsti raames avaldatud uudiseid, ürituste eel- ja järelinfot saab kõige operatiivsemalt jälgida aadressil polvanoored.ee. Samuti oodatakse kõiki huvilisi noori Meediasüstiga liituma. Kontakti saab võtta meili teel kadri.pelisaar@polva.maavalitsus.ee või pentsa.kristina@gmail.com

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+