Me teame kõik, et lillede abil on võimalik muuta sündmusi pidulikumaks ja meeldejäävamaks, olgu seleks siis sünnipäev, pulmapidu või mõni muu tähtpäev. Tänapäeval saame rääkida julgelt ka lillemoest, millist värvi lilli kinkida, millised sordid on kõige trendikamad jne.

Lillepidude ja konkursside eesmärk on olnud läbi aegade õpetada lastele- ja noortele avastama looduses uut, kaitsma, samas nägema ilu ja mitmekesisust. Ringi liikudes tekib suurem huvi looduses kasvava materjali vastu. Tulemusena saavad noored kunstnikud näidata üles loovust, leidmaks erinevaid värvilahendusi, nägema lilleseadet kui tervikut, osa saama teiste töödest ja tegemistest ning sisustama kasulikult vaba aega. Üritus kannab kahte eesmärki: looduse hoidmise ja kunstilise väljendamise süvenemist.

Loodus on emotsionaalsete ja esteetiliste elamuste allikas. Septembris paljud puud-põõsad näitavad oma suurepärast sügisvärvi, paljud püsililled on jõudnud oma ilu tippu, see kõik annab võimaluse leida põnevaid materjale, et see kompositsiooniks seada.

Tänavune konkursteema on «Värvide võluaias», mis pakub laia ideede valikut, kasutades lisaks metsas leitule aias kasvavaid taimi, lilli, juur- ja puuvilju oma seada jaoks.

Kompositsiooni suurus ja tehnika on seadjale vabal valikul, töö teostamiseks aega üks tund. Samas saavad külastajad uudistada, kuidas noored kunstnikud oma töid ühtseks tervikuks kujundavad.

Töid hinnatakse kolmes erinevad vanuseastmes: 1.-4., 5.-8., 9.-12. klasside õpilased.

Põnevamad, värvikamad ja uudsema ideelahendusega tööd saavad meenetega meeles peetud.

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+