NIPP võtab iga nädal kokku Põlva valla noori puudutava info. Videotest teeme küll hetkel pausi aga iga esmaspäev on oodata sisukat artiklit põnevatest tegevustest!

Olukord kliimaga on tõsine, kuid lahendused võivad olla ägedad! Mondo Maailmakool ja Matsalu Loodusfilmide Festival korraldasid loovtööde konkursi. Konkursile jõudnud põnevatest töödest saab lugeda värskest paberlehest! Nüüd saadaval: www.postimeesjuunior.ee või Põlva Noortekeskuses, Põlva huvijuhi kabinetis ja raamatukogudes.

Noored küsivad ja teadlane vastab: keskkond. Mais on Teeviit veebiportaalis keskkonna teemakuu ja küsisime ökoloog Mihkel Kangurilt 3 noori enim huvitavat küsimust. Loe artiklit SIIT.

Osale ka Teeviit veebinaril “×: õ- ?” . :, kus Rocca al Mare Kooli noored – ja uurivad spetsialistide käest mis toimub maailmas keskkonnaga ning kuidas noored saavad panustada keskkonnahoiule. Pane ennast kirja SIIN.

Suvi on lähedal ja see tähendab, et ka malevatesse registreerimine algab peagi! Podcastis “Noorteaken” #9 – miks minna malevasse? saate teada, mis on malev ja miks tasub malevasse ka minna.

Kelle poole pöörduda, kui vajan abi sobiva kooli leidmisel? 

Kas tõesti noori ei huvita raamatute lugemine ning nende ainus kokkupuude on koolis kohustusliku kirjanduse näol, mida paljud siiski ei loe?
Meediasüsti peatoimetaja Kristin Kooskora esitas ja võttis ka ise vastu natuke rohkem, kui kuu aega tagasi lugemisväljakutse, et olla eesti keele eksamiks, mis toimus 19. aprillil, täielikult valmis. Väljakutseks oli lugeda ajavahemikus 25.03-25.04 võimalikult palju teoseid ning raamatute lehekülgedelt üles leida kõnetavad tsitaadid, mõtted või lõigud.

See nädal on Põlva valla Noorsootöö Keskuse töötajad kahel päeval põneval koolitusel aga ülejäänud kolm päeva noorte jaoks olemas. Enamus tegevusi toimuvad väljas või individuaalselt keskuses etteregistreerimisega.

10.-14. mai

Põlva Koolis toimuvaga saad end kursi hoida Facebooki lehel või Instagramis @polvakooloe

Põlva Noortekeskuses toimuvaga saad end kursis hoida Facebooki lehel või Instagramis @polvanoortekeskus

Meediasüstis toimuvaga saad end kursis hoida Facebooki lehel või Instagramis @meediasyst

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+