Meedion: november 2018

Soe tekk – checked, kuum tee – checked, uus ja põnev Meedion – täitsa olemas.
Just need kolm kuuluvad perfektse detsembriõhtu juurde! Seekordsed teemad on järgmised:

Digisild põlvkondade vahel

Et taate ja memmesid moodsa ja muhedana hoida, õpetavad gümnaasiumi õpilased neile tahvelarvutite kasutamist. Võibolla näete isegi oma vanavanemaid vaadates, et ka pildi jäädvustamine tundub neile justkui tuumafüüsika. Ometi teevad nii mõnedki usinad pensionärid iga digitunniga edusamme, et pidevalt muutuva maailmaga kaasas käia. Projektist räägib lähemalt selle algataja Hanna-Grete Rüütli.

Teatrikool Polygon

Improvisatsioon, koostegemine, salapära ning miljon muud asja, mis teatritegemise juurde kuuluvad. Nüüd saab teatrikoolis Polygon õppida iga noor või kuiiganes vana, kuidas näidelda sama hästi ja pareminigi, kui Tõnis Niinemets või Johnny Depp. Et kooli tegevust ja igapäeva paremini mõista, vaata kuidas meie enda teatritalendid Jan ja Kristin asja uurisid.

UNESCO rahvusvaheline meedia- ja infopädevuse konverents

Meediasüst vallutas oma kuldsete kogemustega maailma. Täpsemalt küll Leedut ja Lätit, aga siiski võimsalt. Gustav, Kairi ja Kristina selgitasid välismaistele meediategelastele, mis on Meediasüst, miks see on kõige ägedam meediaklubi ja mis noored sellest saada võiks. Telgitaguseid ja pikemat juttu nende endi käest kuuletegi seekordse Meedioni lõpuminutitel.

 

Head elamust!

Linda Maria Saar

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+