Meedion - oktoober 2018

Oleme jõudnud hooaja teise Meedionini ning rõõmuga teatame, et saatetegijate jõud pole raugenud, vaid ekraanile on jõudnud kolm oktoobrikuus kõneainet väärivat teemat.

Kuna 5. oktoobril on saanud Eestis traditsiooniks kõiki, nii noori kui ka vanu õpetajaid meeles pidada, arvas meedioni meeskond, et tuleks uurida välja, mida õpetajad ise enda töö juures kõige enam hindavad ning mis õpetaja töö puhul motiveerib.

Külastati kaht Põlva pedagoogi: Maia Punakut ja Helle-Mari Hantsonit.  Näiteks arvas Helle-Mari Martson, et iga päev saab õpetaja olla justkui näitleja ning uusi rolle proovida. Just mitmekülgsus tegevadki pedagoogotöö huvitavaks. Mõlemad õpetajad ütlesid, et õpetajatöö käib nendega kaasas ka väljaspool kooli, kuid see ei tähenda, et neil eraelu puuduks. Kõneleti ka iseendaks jäämisest, akude laadimisest ning ilusasti riidessepanemisest. Kui Teil kui õpilastel on olnud mõttes proovida õpetajaametit, saate esimesest klipist enda senistele mõtetele kindlasti positiivset kinnitust, kuna nagu küsitletavad väidavad, pole neil oma tööst kunagi tüdimust tekkinud.

Kui hästi Teie oma girlfriendi või boyfriendi tunnete? Ah, polegi tähtis, sest tänu teisele videoloole olete palju targemad selles osas, kui läbi ja lõhki maailma kõige väledam Põlvakas oma abikaasat tunneb. Küsisime Maicelilt ja tema Bahaamalasest sprinter-abikaasalt Põlva Tähtede Jooksul üksteise kohta küsimusi. Videost saategi teada, mitu last näiteks Shaunae tahab või kui vanana sooviks Maicel elu lõpuni elada. Teile avaneb kahe maailmakuulsa sportlase hoopis isiklikum külg.

Lõpulooks teile midagi eriti Spookyt. Teate seda tunnet, kui oktoobrilõpp hakkab kätte jõudma ja FBs ja mujal hakkab ette viskama järjest rohkem Halloweeni teemalisi lugusid videosid jne? Noh, igaljuhul juhtus meie baaslaagris ehk meediaruumis kummaliselt halloweenile ajastatult veider lugu. Nimelt jäi kaamerapilti täiesti „reaalne” juhtum, kus üksinda, pimedas ruumis monteeriv wannabe ajakirjanik pidi ühe omaljõul uppi lendava tooli pärast peaaegu südamerabanduse saama. Olgu kõrgemad jõud tänatud, et Põlvas leidub üks kummitustele spetsialiseerunud karmi olekuga suurmaag ning tema käsilane, kelle detektoritele ei jää ükski paranähtus kahe silma vahele. Kuidas lugu lahenes ja kas meediaruumist sai jälle helge ja turvaline paik, saategi teada, kui äsjailmunud Meedioni üle vaatate.

Head vaatamist ning jääge pimedal ajal nähtavaks!

 

Linda Maria Saar
Meediasüsti reporter

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+