9. oktoorbil kell 11.00 avatakse Tartus TÜ Raamatukogu konverentsisaalis uksed külastajatele ning messil toimuvaga saab tutvuda kuni kella 16.30-ni. Avastamise rõõmu pakuvad nii osalevad hariduslikud institutsioonid, informeerivad seminarid kui ka presentatsioonid.

10. oktoobril avatakse mess külastajatele Tallinnas Eesti Rahvusraamatukogu fuajees ning väikses konverentsisaalis. Temaatilised seminarid toimuvad II korruse seminariruumis ning ootavad kuulama kõiki huvilisi.

Osalevate õppeasutuste seast leiab mitmeid tunnustatud Inglismaa ülikoole. Esile toomist väärib Bournemouth University, mis on tuntud oma akadeemilise tugevuse ning kõrge tööhõive poolest lõpetanute seas. Ülikooli arvuti animatsiooni eriala tudengid on kaasa löönud ülemaailmselt tuntud filmide nagu „Sõrmuste Isand” ja „Star Wars” tegemisel.

Üritus on igal aastal kohale meelitanud noori üle terve Eesti. Messi külastajatele on organiseeritud ka bussid, mis pakuvad transporti toimumispaiga lähedal asuvate linnade noortele. TopStudy sissepääs on kõigile tasuta.

TopStudy põhiteemadeks on: keskharidus, kutseharidus, kõrgharidus, ettevalmistuskursused ja keeltekursused.

Messi korraldajate sõnul kandideerib välisülikoolidesse igal aastal paarsada noort. Huvi välismaal õppimise vastu on suur ning huvitujate hulk näitab kasvutrendi. Peamised põhjused, mis ajendavad noori jätkama haridusteed võõrsil, on välisülikoolide kõrge tunnustatus, erialade rohkus ning suurepärased praktika võimalused, mis loovad paremad eeldused tööturul läbilöömiseks.

Haridusmessi organiseerib OÜ Bellnor. Ettevõte alustas oma tegevust 1999. aastal ning selle põhitegevusse kuulub noorte nõustamine välismaale õppima asumisel. Samuti pakutakse erinevaid keeltekursuseid ning rahvusvahelisi töö- ja praktikaprogramme. Ka korraldatakse igal suvel rahvusvahelist inglise keele laagrit.

 

Lisainfo:

Mirell Krain

56996118/ mirellkr@gmail.com

www.topstudy.ee

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+