Põlva Linnavalitsuse ehitus- ja planeerimisosakonna juhataja Tiivi Partsi andmetel  lepiti kokku, et tekkinud pragude (praegu ligi 10, kuid neid võib ka juurde tulla) parandamine jääb remonditööde kaheaastase  garantiiaja lõppu ehk järgmiss aastasse.

Juulis parandamist vajavatest ligi 30 vaegtööst olid 1. septembriks  tegemata pea pooled, mis Tiivi Partsi sõnul koolitööd ei sega (näiteks katkine ukselingivedru, mõni lahtine liist jms).  Kuigi peatöövõtja oli AS Parmeron ning objekti ja peatöövõtja  projektijuht Eigo Tilk OÜ-st Eventus Ehitus,  kõrvaldavad vigu ikkagi konkreetse töö tegijad, alltöövõtjad.

Eigo Tilk helistas  Põlva Linnavalitsusse ka 1. septembril. Lepiti kokku, et osa puudusi parandatakse  veel septembri algul.

Põlva Linnavalitsuse ehitus- ja planeerimisosakonna juhataja  sõnul ei hakka nad kooliseinu üle värvima, kuna neid on värvitud projektis ette nähtud värvidega. Kui mõni koht ongi laste poolt väga ära hõõrutud, siis tuleks värvi võib-olla kunagi ka uuendama hakata, kuid seda juba linna raha eest.

«Paistab, et tuletõrjesignalisatsioon on korda tehtud, sest viimase pooleteise kuu jooksul pole ühtegi valehäiret olnud,» nentis Tiivi Parts.

Ilmnenud on mõningad uued vead, mille kohta ei teata, kas need lähevad garantii alla või mitte. Nii on vihm uhtunud ära Mesikäpa Halli kõrval oleva trepialuse.

Päästeameti nõudel ehitati ka üks täiendav uks, mida projektis polnud ette nähtud. Uks ehitati aga  õueasfaltpinnast madalamale, seetõttu  voolab hoonesse vihmavesi. Tiivi Partsi sõnul ei ole veel otsustatud, kuidas probleem likvideeritakse – kas võetakse  asfaltpinda  madalamaks või  paigaldatakse niiskustõkked.

Põlva Linnavalitsuse ehitus- ja planeerimisosakonna juhataja Tiivi Parts saatis 20. juulil  ehituse projektijuhile Eigo Tilgale tööde kohta järelepärimise, millele vastas ta, et puudused likvideeritakse augusti esimestel nädalatel ning osaliselt  vahetult enne kooliaasta algust. Ehitajad olevat mingil ajal augustis ka käinud. Segaseks jäi, kas nad ka augusti viimasel nädalal käisid, kuid lubatud on tulla vigu parandama  ka septembri alguses.

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+