Suvekool tegi algust lõbusate seltskonnamängudega, et noored üksteist tundma saaksid õppida. Juba siis olid paljudel näpus kaamerad. Parematest intervjuudest ja küsimuste esitamisest tuli rääkima Kadri Ugur, kes muidu Tartu Ülikoolis tudengitele ajakirjandust õpetab. Kadri pani meid intervjuusituatsioonidesse kust oma nutikusega tuli ise välja tulla. Läbi tema pilgu saigi selgeks, kuidas küsida häid küsimusi ja teha häid intervjuusid.

Lisaks kuulamisele sai ka näha ning ühiselt aega veeta. Tehti külastuskäik lähedal asuvasse Eesti Maanteemuuseumisse, õhtupoolikul sai ujuda ja saunas käia.

Teine päev nõudis üürikese une tõttu rohkem tähelepanu, sest päeva tuli sisustama Eesti Ajalehtede kujunduskunn Raimo Reiman. Temalt oli, mida õppida! Oma ala tundes rääkis ta heast küljendusest, kujundusest ja miks see vajalikuks osutub.

Kogu ürituse „kardinate taga” käis üksteiste tausta uurimine kus loosi tahtel kirjutati üksteistest artikleid. Sellega see Suvekool lõppes. Meediasüst ja Tankla pakkisid asjad ja rändasid koju uusi kokkusaamisi ootama.

Kairi Parson
projekti “Meediasüst” reporter

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+