29. oktoobrist on põhikoolide 7.-9. klassid võistelnud Tallinna tutvustavas võistlusmängus “Vana Toomase mõistatus”. Loovtöö, klassikalise viktoriini ja maastikumängu elemente kombineeriv mäng algas osalejate kodukohtades virtuaalse võistlusena.
“Mängu esimene etapp seisnes loovülesande lahendamises ja selle vormi jätsime tahtlikult vabaks, et noored saaksid esitada oma nägemuse ilma loominguliste piirideta,” tutvustas mängu korraldava Tallinna Ettevõtlusameti turismiosakonna juhataja Evelin Tsirk ja lisas, et järgmises etapis said õpilased viktoriini käigus proovile panna enda teadmised ajaloost. Vastuste seas oli lisaks õigetele ja valedele ka väga nutikaid lahendusi, mis tõestasid vastajate leidlikkust.
Viktoriini küsimuste ja õigete vastustega saab tutvuda lingilt http://www.tourism.tallinn.ee/est/fpage/tallinncard/vanatoomas/tegevus

Jõukatsumine kulmineerub maakondlikult parimate meeskondade mõõduvõtmisega Tallinna vanalinnas 29. novembril. “Tänaseks on selgunud kaksteist võistkonda üheteistkümnest maakonnast, kes 29. novembril Tallinnas üksteiselt mõõtu võtavad. Need on (tähestiku järjekorras): Pärnumaalt võistkond Isased Häädemeeste Keskkoolist, Lääne-Virumaalt võistkond Kaks ja Pool Brünetti Rakvere Reaalgümnaasiumist, Tartumaalt võistkond Kolm Musketäri Lähte Ühisgümnaasiumist, Läänemaalt võistkond Käbimees ja Kompanii Haapsalu Gümnaasiumist, Hiiumaalt võistkond Moskiitod Emmaste Põhikoolist, Viljandimaalt võistkond Mürsikud Võhma Gümnaasiumist, Jõgevamaalt võistkond OoPika Põltsamaa Ühisgümnaasiumist, Harjumaalt võistkond Primo Tallinna Humanitaargümnaasiumist,  Põlvamaalt võistkond PÜG 7b II Põlva Ühisgümnaasiumist, Ida-Virumaalt võistkond SuperTeam Narva Kesklinna Gümnaasiumist, Võrumaalt võistkond VKG 7.B II Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumist ja Pärnumaalt võistkond Zum Zum Mesimumm Surju Põhikoolist. Soovime võistlejatele jätkuvat mängulusti ja hoiame kõikidele pöialt,” julgustas Tsirk.

Seiklusmängus esimese koha pälvinud võistkond saab auhinnaks põneva päeva pealinnas võitjameeskonna klassile.
Mängu “Vana Toomase mõistatus” korraldajaks on Tallinna Ettevõtlusameti turismiosakond.

Lisainfo:
www.tourism.tallinn.ee/vanatoomas
www.facebook.com/tallinncard 

Viire Väli
Tallinna Ettevõtlusameti turundusbüroo

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+