Eesti Punase Risti prioriteetideks on esmaabi õpetamine, töö enimhaavatavatega ning õnnetuseks valmisoleku esmaabirühmad jpm. Noored moodustavad suurema osa Eesti Punase Risti vabatahtlikest ja Punase Risti noored on ka maailma suurim noorsooühendus. Ülemaailmselt tegeleb Punane Rist sõdades konfliktide ja katastroofi ohvrite abistamisega ja kannatuste leevendamisega ja humanismi arendamisega.

Kümne päeva jooksul jõuti ennast harida nii kultuuriliselt kui ka Genfi konventsioonide, esmaabi, turvalisuse, noorte sõltuvuste ning tiimitöö osas. Pärast saabumist Saksamaale viis meid tee edasi Hamburgi Kileli, kus meid võttis vastu Schleswig- Holstein’i Punase Risti president härra Henning Kramer. Neli esimest päeva peatuti Tönning’is , noorte majutuskohas.

Põnev elamus oli kõndida jalgsi mõõna ajal kaheksa kilomeetrit Föhri saarelt kuni Amrumi saareni läbi mere põhja. Tegime läbi kanuumatka, mis ei olnudki nii kerge kui esialgu tunduda võis, sest päris mitu paati läks teekonnal ümber ja paadisolijad said läbimärjaks. Külastasime mitmeid muuseume ja Saksa Punase Risti kohalike seltse ning õhtuti lahutati meelt karaoke ja mängudega.

Järgmisel neljal päeval peatuti St. Peter-Böhl’is, kus ühinesid meiega ka Saksamaa punase risti noored. Toimusid erinevad loengud, töötoad ning ka esmaabialane võistlus, kus sai näha erinevusi erinevate maade esmaabi andmises. Ühel ööl peatuti ka Lübeckis ning külastati Saksamaa ühte suurimat lõbustusparki Hansaparki ning Hamburger Dungeoni, mis on Hamburgis olev õudustemaja.

Põlva tüdrukud jäid reisile rahule ja ootavad, et koostöö kahe riigi vahel jätkuks ka järgmistel aastatel. Kuna üle aasta käiakse mõlemas riigis, ootavad Eesti Punase Risti liikmed Saksa noori tuleval suvel Eestisse.

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+