Uue Ajastu Festival 2010: Armastuse sagedus avati neljapäeval kell 18 OÜ Kunstisööst taga oleva Riho Kalli näitusega «Armastuse sagedus» linna endise viinapoe ruumides aadressil Kesk 7.

Samas kohas avati ka teine kunstinäitus, mis on Tallinn-Tartu-Põlva trajektooril toimetavate kunstnike ühisprojekt. Päeva lõpetas mõnus filmiprogramm nõukogude ajal Põlva tõmbenumbriks olnud legendaarse kinohoone Võit seinal. Programmis olid multifilmid: «Klaabu», «Klaabu kosmoses», «Klaabu, Nipi ja Tige Kala», ning mängufilm «Happy Goes Lucky» (Mike Leigh 2008).

Täna õhtul saab Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse parklas nautida kontsertprogrammi, millega ühtlasi tähistatakse Põlva linna sünnipäeva. Õhtuhämaruses kuvatakse kultuurikeskuse seintele visuaalkunsti. Üles astuvad Eesti Mandoliinide Orkester, Indigolapsed, Anne Maasik, Margus Vaher ja Chalice. Kell 21 astub Põlva pargi vabalaval akustilise lühikavaga üles tuntud anarhistist kirjanik ja muusik Roy Strider.  Roy on tuntud loomaõiguste ja Tiibeti vabaduse eest võitlejana.

Ka laupäeval pakutakse Põlvas põnevat kultuuriprogrammi: toimuvad kontserdid, näitused, töötoad, moeturg ja muud sündmused. Peaesinejaks on sel päeval ansambel Röövel Ööbik. Kõik festivali raames toimuvad kontserdid ja näitused on tasuta. Pühapäev on pühendatud luulele – Põlva pargi laval astuvad üles Põlvamaa sulesepad.

Festivali korraldajad on positiivselt üllatunud, et inimesed nende ideedega nii hästi kaasa on tulnud. Programm on viimastel päevadel oluliselt täienenud ning üllatusi võib tulla veelgi. Keegi ei tea, mis Põlvas neil päevadel tegelikult toimuma hakkab, aga kõik siiani teada olev on kavas kirjas. Kõik kes tahavad tänavale pilli mängima tulla või muudmoodi osalema on väga oodatud.

Festivali kava ja info leiab veebilehelt  http://uueajastufestival.ee

Pilte festivalipaikadest saab näha siit: {gallery}sigplus/uaf_eel{/gallery}

 

 

 

 

 

Lisainfo:
Lehari Järg
lehari@uueajastufestival.ee
GSM: 5615 2287

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+