lootusetuna tundunud koomast tuli välja vana hea underground. Nimelt sai ta 26. novembril elustava süsti alternatiivüritusega «In Touch With Party». Nimi üsnagi intrigeeriv ja mitmeti mõistetav, kohati suisa arusaamatu, nagu heade ravimite puhul ikka kipub olema.

Peamine on usk selle toimesse. Ja asi toimis tõepoolest. Ju pole Põlva rockipublik ka oma usku kaotanud. Ligi 300 erinevas vanuses positiivselt meelestatud külastajal ei tulnud pettuda. Avaakordidele oli au kohalikul trashmetal bändil Altheria, kes oma brutaalsete kitarririffide ja teispoolsusest kostva vokaaliga tundus üsnagi veenev. Igal juhul soojenes publik hetkega. Tõeline power vallandus aga Ahja rokkarite Leegitoru ülesastumisel.

Kuulamist olenemata vanusest
Kuna tegemist on suuresti kaverite bändiga, jagus äratundmisrõõmu kõigile, sõltumata kuulaja «väljalaske aastast». Viimase fataalse elustava siraka sai underground vanalt healt energiavabrikult Winny Puhh. Läbi pikkade aastate teades, kellega ja millega on tegu, suudavad need võõbatud pahad poisid ikka millegagi üllatada ja igivärsked olla. Vallatult hea ja halva maitse piiril balansseerimine, sealjuures kordagi labasusse libastumata, kuulubki undergroundi ja üle üldse kogu rockielu jätkuva tervistamise imerohu peamiste komponentide hulka. Rockmuusika, raiugu seda vanad karvased ja nahas rokipeerud või noored vihased metallistid, vahet pole, on ajast aega olnud alfaisaste pärusmaa. Samas polnud ürituse korraldajad sugugi unustanud meie õrnemat sugupoolt.

Kultuurikeskuse tantsusaalis keerutasid samaaegselt undergroundis toimuvaga plaate DJ Siim Pohlak, DJ Renate ja üllatuskülalisena El Mayonesa Argentiinast. Viimase puhul oli raudpolt, et keegi tantsuplatsil külmaks ei jäänud (vastupidiselt õues valitsenud pakasele). Kuumad ladinabiidid panid ka kõige tuimemad pepud liikuma. Ei oskagi muud öelda, kui et igati korda läinud reanimatsioon. Suur tänu korraldajatele DJ Siim Pohlakule (TRE, Tallinn) ja Hanno Sellisele (DJ Kepu, Põlva). Ja… you are welcome again (olete jällegi oodatud – toim.).

Ees seisavad uute ürituste plaanid
Põlva Kultuuri- ja Huvikeskusel on aga oma mõtetes ja plaanides juba mitu uut üritust undergroundis. Jäägu aga see üllatusena uude aastasse.

Praegu katsume vana aasta väärikalt lõpuni viia. Arsise kellade ansambel võlub lummava jõulumuusikaga 12. detsembril kell 17.

Punkti paneme sellele aastale 28. detsembril suure aastalõpu tantsupeoga. Õhtul mängib põlvalaste lemmikbänd Regatt, kes alati suurima hea meelega Põlvasse esinema tuleb ja meie publikut naudib. Õhtut juhib staažikas ja tunnustatud showmees ja mustkunstnik-žongleerija Alar Mänsalu, kellelt kingituseks meeleolukad, tempokad etteasted. Lahti läheb tõeline tulevärk. Ilmuvad ja kaovad ei tea kust ja kuhu vihmavarjud, jalgpallid, vaasid, lendavad mängukaardid. Olge valvsad, et teie käelt ei kaoks kell, ehk siis õhtu lõbustavad teid Al ja Sylvia. Meeleolukad etteasted toovad teieni tantsuklubi Maarja noored tantsijad Reno Olle juhendamisel. Enne keskööd pakub aga silmarõõmu sensuaalne varieteeprogramm tantsutrupilt Flash. Ei puudu ka ilutulestik, misjärel jätkab DJ Kepu retrostiilis (nii helis kui pildis) varaste hommiktundideni. Avatud on baar kuuma kohvi ja peente napsudega. Pidu algab kell 20.

Ära unusta külastada ka 11. detsembril omatoodangu jõululaata ning 15.-16. detsembril päkapikumaad. Rõõmsate kohtumisteni Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses.

Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus kutsub osa saama Arsise kellade ansamblist 12. detsembril kell 17 ja 28. detsembril toimuvast aastalõpu tantsupeost ansambliga Regatt ning omatoodangu jõululaadast 11. detsembril jätkuga 15.-16. detsembrini toimuvast päkapikumaast.

 

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+