Tegusa üliõpilasena tuleb Sigrid ikka Põlvamaale tagasi, et siin omi asju ajada. Mida aga tähendab noortekoguliseks olemine ja mis see endaga kaasa toob, sellest Sigrid räägibki.

Kui peaksid end iseloomustama, siis kuidas?
Olen rõõmsameelne rabeleja, kes üritab kõigest osa saada. Samas vahepeal olen ka laisk ning üritan asju viimasele minutile edasi lükata. Igatahes üldjoontes suudan endaga hakkama saada samal ajal naeratades ja nalja tehes.

Mida tähendab Sinu jaoks olla Põlvamaa noor?
Minu jaoks ei tähenda see otseselt elukohta või päritolu. Põlvamaa noor on inimene, kes hoolib Põlvamaast või tahab sellega seotud olla. Nii tunnen ka enda puhul – viibin küll Tartus, kuid ikka tahaks Põlvamaal midagi ära teha ja midagi muuta.

Kust kandist Põlvamaalt ise täpsemalt pärit oled? Mis on selle koha juures see, mis sind sinna tagasi kisub?
Tagasi koju Viluste külla Veriora vallas kisub mind kodu ja perekond. Samuti tahaks selle piirkonna noortele anda võimalusi, mida mulle pakuti, kui veel põhikoolis käisin (nt seminarid ja noortevahetused). Samas on tore Veriora alevikus ringi käia ja näha, kui palju uut seal toimub, kas või sügislaat. Hea on olla kohas, kus inimesed tahavad teha, näha ja õppida.

Õpid Tartus. Mida ja miks õpingute kõrvalt endiselt Põlvamaa aktiivi kuulud?
Õpin majandusteadust, mis on suhteliselt teoreetiline, kuid siiski põnev eriala. Samas tahan ka omandada muid kogemusi lisaks koolis õpitule ning rakendada oma ideid – miks mitte teha seda just noortekoguga koos ja seeläbi muuta ka teiste elu põnevamaks.

Kaua oled olnud Põlvamaa noortekogu liige?
Ametlikult allkirjastatult olen liige selle aasta septembrist, kuid tegelikult olen kaasa aidanud ja noortekogu tööst osa võtnud juba kaks aastat.

Mida on see aeg sulle andnud?
Kahe aastaga olen juurde saanud oskusi igaks elu juhtumiks. Tean nüüd paremini, mida teha, kui õhtuga ei ole midagi peale hakata ja igav on. Tean ka mida teha, kui meeskonnaga orienteerudes ära eksime. Samuti kulub ära teadmine, mida ei tasu osta Soomest, kuid kindlasti peaks kaasa tooma Inglismaalt. Noortekogu on tegelikult andnud palju rohkem, kui korraga hoomata jõuan. Mõned asjad, mis tunduvad loomulikuna, on samas ainult tänu noortrekogu inimestele mulle võimalikuks saanud.

Mida tähendab see sinu ja noortekogu jaoks, et oled nüüdsest kogu esimees?
Noortekogule olen loodetavasti kasulik jätkusuutlikkuse tagamiseks. Nagu äsjasest majandusteooria kontrolltööst õppisin peab iga põlvkond arvestama vanaga, et tagada stabiilsust, kuid samas ka arendama seda omamoodi edasi, et saavutada rohkem. Seda üritame ka nüüd noortekoguga teha – jätkame vanade traditsioonidega, kuid lisame neile oma nüansse ning loome uusi traditsioone ürituste ja projektide näol.

Millised on noortekogu suuremad plaanitavad ettevõtmised sel poolaastal?
Suurim asi lähiajal on 24. novembril toimuv iga-aastane noortekonverents «Loovuse jõud», mis sel aastal keskendub sotsiaalse tõrjutuse ja vaesuse teemadele läbi loomingulise võtme.

Mis on sinu sõnum Põlvamaa noortele, kes pole noortekogust kuulnud, kuid sooviksid liituda?
Noortrekogu on koht, kus saab midagi ära teha ja samas ise sellest rõõmu tunda. Iga uus inimene, kes meiega liitub, muudab noortekogu olemust ja tegemisi natuke enda moodi. Nii et kui noorel on lihtsalt tahtmist midagi korraldada ja kohalikku elu aktiivsemaks (ja ka paremaks) muuta, siis tuleb tal noortekoguga liituda ning suurema seltskonnaga on seda lihtsam ning põnevam teha.

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+