Suvekooli eesmärk oli tõsta noorte keskkonnateadlikkust, kujundada noore inimese isiklikku sidet keskkonnatemaatikaga ning arendada endas loodust säästvaid käitumisharjumusi.

Nelja laagripäeva jooksul õppisid noored taaskasutatud materjalidest uusi esemeid valmistama, tegid tööd, käisid jalgrattamatkal ja õppisid mängides. Huvitav kogemus oli, et vanast ajalehepaberist saab lihtsate võtetega valmistada praktilisi ja lausa pidulikke kübaraid. Kübaraid meisterdasime ka taimsest materjalist. See oli töömahukaim ettevõtmine, sest hundinuialehti tuli eelnevalt ribastada. Kübaratest valmis näitus, mida said uudistada kõik noortekeskuse külastajad. Taimedest tegime ka seelikud.

Tegime ka tööd Illimari pargis. Tormis murdunud oksad kandsime lõkkeasemele. Mõnedele koristamise käigus leitud okstele leidsid noored rakendust taimeseadetes.

10 km pikkusel metsaretkel põikasime läbi ka Jõe talu mustikapõllult. Peremees Valdek Jõgi rääkis, et põllul kasvav mustikasort on pärit Ameerikast. Loomulikult saime suuri ja maitsvaid mustikaid ka proovida.

Suvekooli finaal oli linnuvaatlusreis hansalodja Jõmmu pardal marsruudil Emajõe Suursoost Tartu linnani. Giidilt kuulsime, et ühel reisil oli võimalus näha 52 erinevat linnuliiki. Meil õnnestus seekord lähemalt vaadelda hallhaigrut.

Ahja noortekeskuse korraldatud suvekoolis osales 20 noort. Suvekooli toimumist toetasid KIK-i keskkonnaprogrammi maakondlik programm ja Ahja Vallavalitsus.
Projektijuhina tänan vabatahtlikke abistajaid Aira Ojalat ja Mariel Vardit.

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+