Alates 2000. aastast on tähtpäev igal aastal kandnud konkreetset peateemat, olgu selleks siis tervis, tööpuudus, jätkusuutlik areng, põlvkondadevaheline suhtlus, vaesus, noorte osalus, kliimamuutused või tulevik. Sel aastal on rõhuasetus noorte migratsiooni teemadel. Just noored rändavad riigipiire ületades kõige rohkem, rahvusvahelistest migrantidest moodustavad nad umbes 30%. Palju ei ole aga räägitud sellest, missuguseid toimetulekuraskusi ja võimalusi välismaale minek tähendab nii noortele migrantidele endile kui ka teistele noortele, kes sellest mõjutatud saavad.

Üle-eestiline noortepäeva tähistamine toimub täna Viljandis, kus saab näha ja kuulda erinevaid eeskavasid ja kontserte, osaleda kõikvõimalikes töötubades taaskasutusest graffitini ning ammutada uusi ideid põnevaks vaba aja veetmiseks infotänavalt.

Põlvamaa Avatud Noortekeskused tulevad homme kokku Põlvasse, et tähistada noortepäeva kahepäevase suvekooliga. Kahe päeva sisse mahub hulk põnevaid tegevusi, näiteks linnaorienteerumine, jalgpallimatš noorte ja politsei vahel, erinevaid õpitubasid, ohutusteemaline infomess, tuletõrjeolümpia ning loomulikult lõbus ühine ajaveetmine.

HEAD NOORTEPÄEVA!

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+