Järgnevatel päevadel külastasime ka Tartu linna ja Tallinnat. Tartus käisime Ahhaa keskuses, Megazone`s ja muidugi näitasime neile meie ülikooli- ja tudengilinna. Tallinnas külastasime teletorni, kus oli võimalus käia 3D kinos, minna teletorni tippu ning vaadata sealt Tallinnat ning teha ka reportaaž teletornist. Lisaks tegime jalutuskäigu vanalinnas ning türklastel oli võimalus osta koju mitmeid suveniire.

 

 Nädala jooksul osaleti ka töötoas, mille eesmärgiks oli koostada mäng, mis sisaldab küsimusi iga projektis osaleva riigi kohta (projektis osalevad riigid: Eesti, Türgi, Poola, Tšehhi, Rumeenia, Holland).

Viimasel päeval toimus Eesti-Türgi projektikohtumise lõpupidu, kus nii türklased kui eestlased oli valmistanud traditsioonilisi toite. Lisaks esineti oma rahvuslike tantsude ja lauludega. Türklastel oli meile ka väike üllatus- üks tüdruk oli õppinud ära eestikeelse laulu!

Ka türklased võõrustavad Põlva Ühisgümnaasiumi õpilasi, kus projektikohtumine leiab aset Izmiris 3.-8. juunil.

Kokkuvõttes jäid kõik nädalaga rahule ning leidsid endale palju uusi sõpru.

Rohkem infot Comeniuse „New Ways of Living“ 2-aastase projekti kohta leiab meie kodulehelt: http://estcomenius.weebly.com/

Kadri Koor
Põlva Ühisgümnaasiumi õpilane

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+