Juuni alguses külastasid Põlvamaad Ukraina Kulikovka rajooni Gorbovo kooli euroklubi tantsurühma „Radzinki” (Rosinad) liikmed. Ukrainlaste saatjaks külaskäigu ajal oli Põlva Maavalitsuse haridus– ja sotsiaalosakonna juhataja Peeter Aas.

5. juuni hommikul külastasid ukrainlased Põlva maavalitusust, kus olid neid vastu võtmas ning tervitamas maavanem Ulla Preeden ja Põlvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Kaido Kõiv. Kohtumisel andis maavanem ülevaate Põlvamaast ning arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Rutt Riitsaar rääkis Euroopa Liidust ja Põlvamaa ED teabekeskusest. Lisaks jagati mõlemapoolselt tänumeeneid ning tunnustati maavanema tänukirjaga Ukraina delegatsiooni liiget Viktor Snopok’i pikaajalise koostöö ja suhete arendamise eest Kulikovka rajooni ja Põlva maakonna vahel.

Päeva teises pooles kohtusid Ukraina noored Veriora noortekeskuses Põlvamaa noorteaktiivi, Põlva maavalitsuse noorsootöö peaspetsialist Karin Viljuse, maakonna noorteinfo töötaja Maris Popmani ja Veriora noortekeskuse juhataja Mirjam Ojasaarega. Kohtumise käigus tutvustati üksteisele noorte osalusvõimalusi oma riigis, huvitegevusvõimalusi ning Euroopa noorteprojektides osalemise võimalusi. Lisaks said noored ülesandeks mõelda ja tutvustada üksteisele oma ideid edaspidiste kohtumiste ja koostöövõimaluste kohta.

Ukrainlaste külaskäik Põlvamaale kulmineerus osalemise ja hingemineva esinemisega Põlvamaa laulupeol „Igatsus”, millega tähistati 160 aasta möödumist esimesest Põlva laulupühast, mis on senini Eesti laulupeoliikumise alguse tähiseks.

Külalistel oli võimalus nautida veel ka teaduskeskust AHHAA, Värska Veekeskuse mõnusid ning Põlva Päevade melu. Samuti Mooste mõisa ja Seto Talumuuseumi, kus ukrainlased oma kavaga ka esinesid.

Augusti keskpaigani koguvad Põlvamaa koolid ja Jalgpalliklubi Lootos Ukraina sõpruspiirkonna heaks õppevahendite ja spordivarustuse soetamise jaoks toetusi. Ukraina koolilaste heaks saab annetusi teha MTÜ Põlvamaa Koolijuhtide Ühenduse arveldusarvele (Swedbank EE242200221061624204, märksõna „Õpilaselt õpilasele”) ning Ukraina laste sportivahendite heaks saab oma panuse anda tehes annetuse MTÜ Head Teil Teen (LHV Pank EE367700771000797244) arvele.

Külaskäiku toetasid: Põlva Maavalitsus, Põlvamaa Omavalitsuste Liit, Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp, Põlvamaa Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts, Põlva vald, Veriora vald, Mooste vald, Seto Talumuuseum, Värska Kultuurikeskus, Roosi Kool, Värska Veekeskus, OÜ Britney ja paljud üksikisikud.

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+