Patrimonito on rahvusvahelise maailmapärandi haridusprogrammi maskott. Tema tegelaskuju kujutab noort kultuuripärandi kaitsjat ja maskoti nimi tähendab hispaania keeles ’väike pärand’. Rohkem infot: http://whc.unesco.org/en/patrimonito

TINGIMUSED:

Osa võtma on oodatud 12-18-aastased noored, kes väljendaksid oma maailmapärandiga seotud ideid. Valida on nelja teema vahel:

1. Maailmapärand ja kogukondade roll (mida saaksid ja võiksid teha maailmapärandi paikades ja selle lähistel elavad inimesed)

2. Maailmapärand ja säästlik turism (vastutustundlik külastamine)

3. Maailmapärand ja säästlik areng (kuidas rahuldada inimeste tänaseid vajadusi nii, et kultuuripärand säiliks ka tulevastele põlvedele)

4. Maailmapärand ja bioloogiline mitmekesisus (maailmapärandi nimekirja kantud looduspärand, mis aitab alles hoida looma- ja liigirikkust)

Multifilmi tegevus peaks olema seotud maailmapärandi nimekirja kantud paigaga, mida lapsed tunnevad. Eesti kontekstis Tallinnaga või Struve meridiaanikaare punktidega (neist kõige suurem ja silmapaistvam on Tartu tähetorn). Maailmapärandi nimekiri: http://whc.unesco.org/en/list

Täpsem info eesti ja inglise keeles:
Kinobussi kodulehelt
inglise keeles: http://whc.unesco.org/en/activities/626

LISAINFO ja KONTAKT: Triin Terasmaa, triin.terasmaa@unesco.ee

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+