Meil on õnn elada maal, kus saame ise mõelda ja ise öelda. Võime tegeleda just sellega, mis meile meeldib, ja kui oma arvamuse valjult välja ütleme, ei ähvarda meid karistus või vangistus. Kui tihti mõtleme sellele, millised võimalused on meile antud ja kuivõrd palju sõltub meist endist?

 

Vabadust on kerge hinnata seal, kus seda pole. Näiteks väikestes külades Birma džunglis, kus sõjavägi korraldab halastamatuid tapatalguid omaenda inimeste vastu. Või Põhja-Korea vanglate arvukates piinakambrites, kuhu võib sattuda pelgalt selle eest, et heidad juhi portreele vale pilgu. Või Usbekistani puuvillapõldudel, kus koolilastel tuleb teenistust saamata kuude kaupa varahommikust hilisööni orjatööd teha.

Milles seisneb vabadus sinu jaoks siin ja praegu? Kuidas näed sina vabadust meie kodumaal, on seda piisavalt või tuleb selle saavutamiseks veel parasjagu pingutada?

Kutsume sind haarama fotoaparaati ja jäädvustama just neid sündmusi, nähtusi, inimesi, juhtumisi, esemeid, mis tähistavad sinu jaoks vabadust tänases Eestis – linnades ja külades, hoovides ja looduses. Vaata ringi avatud silmadega, jäädvusta see, mida näed, ning jaga seda meiega!

Avatud Eesti Fondi fotokonkursil on oodatud osalema kõik Eestis elavad inimesed kõigis vanustes, kõigist rahvustest ja kõigilt elualadelt.

Fotod palume digitaalsel kujul üles laadida aadressil http://www.it-stuudio.ee/fotokonkurss/ hiljemalt 1. septembril 2010. Samalt aadressilt leiate ka info konkursi tingimuste kohta.

Laekunud fotode seast valivad hindamiskomisjoni liikmed välja viis huvitavamat nägemust vabadusest, millest igaüht auhinnatakse 3000-kroonise stipendiumiga.

Fotodest pannakse sügisel kokku ühisnäitus koos ameeriklanna Mary Frances Lindströmi fotonäitusega «Impeeriumi varjud», mis toob meieni pildikesi Nõukogude Liidu varemetest tänastes Kesk- ja Ida-Euroopa riikides, sealhulgas Eestis. Fotonäitus avatakse pidulikult septembri alguses Tallinnas ja näituse avamisele on oodatud kõik fotode saatjad.

Lisainfo: 
Kelly Grossthal,
Avatud Eesti Fond
Telefon: 631 3791
E-post: foto@oef.org.ee
www.oef.org.ee/foto

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+