«Kaos» on mõtteline järg eelmisel hooajal Vanemuises menukalt esietendunud soome dramaturgi Mika Myllyaho «Paanikale». Ühist on neil niipalju, et kui eelmises loos maadlesid paanikaga kolm keskea künnisele jõudnud meest, siis seekord on elukaosesse uppumas kolm daami. Mängivad Eesti Draamateatri näitlejanna Merle Palmiste, vabakutseline näitleja Liina Tennosaar ning värske vanemuislane Eva Püssa. Näidendi tõlkis Jan Kaus, selle lavastaja on Rein Pakk ja kunstnik Annika Pakk.

Sofia, Julia ja Emmi, kolm sõbrannat, tulevad eluga kenasti toime, on kõrgelt haritud ja headel töökohtadel tegutsevad kaasaegsed naised. Ometi on ühel hetkel hakanud elu kuidagi käest libisema. Tööl ei suju asjad, nagu peaks, lähisuhetesse on tekkinud pingeid, mees petab või on muutunud lihtsalt vastumeelseks, tuju ei tõsta ka kuldsesse keskikka kalduva vanuse meenutamine.

Teisel pool piirjoont on aga ühiskond, mis eeldab täisväärtuslikuna aktsepteeritavalt naiselt igas eluvaldkonnas vaid supertulemusi. Sõbrannade kolmik hakkabki oma elu sasipundart isekeskis lahti harutama. Korraga naerutavad ja ka nukrameelsust tekitavad sketšilaadsed stseenid paotavad ust kaasaegse naise maailma. Näitlejannade kehastuses ilmub meie ette hulgaliselt värvikaid persoone – nii nais- kui meessoost – kellega elu meie kangelannasid kokku on viinud.

Mika Myllyaho (1966) on tuntud soome lavastaja, näitleja, dramaturg ja teatrijuht. Augustist 2010 on Mika Myllyaho Soome Rahvusteatri pealavastaja. 2007. aastal esietendus tema käe all Rahvusteatris Sofi Oksaneni „Puhastus”, millest algas selle teose edukäik (Vanemuises jõuab «Puhastus» lavale 18. septembril 2010). Mika Myllyaho näitekirjaniku kontos on seni omapärane triloogia: «Paanika», «Kaos» ja «Harmoonia», mis kõik esietendusid tema lavastuses Ryhmateatteris aastatel 2005-2009, kuid õige varsti leidsid tee ka teiste Soome teatrite lavadele ja sealt laia maailma. Eestis on 2/3 sellest triloogiast tulnud välja Vanemuise teatris, viimane näidend «Harmoonia» peaks etenduma Tartus 2011. aasta sügisel.

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+