Eestvedaja Toomas Kure algatusel niideti staadionimuru mänguks vajalikke piirjooni arvestades ning Toomas parandas ise käepäraste vahenditega ajutiselt ka väravad. Vallavolikogu liikme Janno Simso abiga loodetakse peagi väravad tippvormi saada, et noormeeste mänguind kehva varustuse tõttu ei raugeks.

Esimest kohtumist saatis üle ootuste suur edu, vaatamata platsi mõõtmetest mängiti siiski klassikaliselt 10+1 meeskondadega ning platsil käis koguni 24 mängijat, kusjuures mängijate vanusevahe küündis lausa kahe kümnendini. Lisaks Vastse-Kuuste aleviku noortele oli esimesel kohtumisel mängijaid Kiidjärvelt, Ahjalt ning isegi naabervallast Haaslavalt. Pealtvaatajaid kogunes ligemale nelikümmend, mängu jälgides kasutati aktiivselt korvpalliplatsi ning võimlemisvahendeid.

Esimese eduka kohtumise järel lepiti üksmeelselt kokku, et kohtuma hakatakse edaspidigi ning uus mäng leidis aset juba järgmisel kolmapäeval, 4. juuni õhtul kell 18.00 – trotsides kuuma päikest, lõpetati sõbalik kohtumine seisuga 5:4. Sedakorda oli platsil koguni 29 harrastusjalgpallurit ning nende seas ka üks julge neiu, kelle mänguosavus ei jäänud märkamata. Mängijad ei pidanud kaugeks tulla trenni tegema Tartustki. Pealtvaatajaid kogunes rohkemgi kui esimesel korral. Ürituse algataja ning harrastusjalgpalluri Toomase sõnul on Vastse-Kuustes pealtnäha küll noortele sportimisvõimalusi, kuid vaja on just noorte omaalgatusi toetada.

Sõbralikke jalgpallilahinguid fotografeerisid Nele Valss ning Otto Kietzer. Pilte näeb Facebook’i lehelning fännilehelt.

Kõik mänguhuvilised on oodatud kolmapäeviti kell 18.00 staadionile! Kaasas peaksid olema must ning valge särk ja hea tuju!

Nele Valss

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+