Põlvakaid äratas orkester

Otse laada keskel pealaval esinesid erinevad laulu- ja tantsu etteastega vokaalansambel Vivancelt, Himmaste Line tantsijad, Eesti Mandoliinide Orkester, Põlva Seto Seltsi leelokoor Madara ja ka külalisesinejad Lätist. Otse laadamelu keskele saabus ka hiiglaslik veoauto, mille koormaks oli Peeter Änilane koos orkestriga “Karmid Torud”, kes olid sõitnud läbi linna ning oma puhkpillimuusikaga inimesi äratanud.

Terve suur parkla oli hõivatud erinevate müüjate poolt, seega oli võimalik soetada endale kõike, mis ühele tavapärasele laadale omane – riideid, mänguasju, söögikraami ja lilli. Kõige suurem nõudlus oli kahtlemata lasteatraktsioonide ja šašlõkikraami suhtes, mille juures olevad järjekorrad olid silmnähtavalt kõige pikemad.

Laadal anti abivajajatele nõu

Lisaks ostmisele ja müümisele, oli võimalik saada kiiresti ja hõlpsalt karjäärialast infot otse oma ala spetsialistidelt ja sooritada ka karjäärisobivustesti. Põlva Avatud Noortekeskuse poolt oli kõikidele soovijatele avatud fototelk “Tagurpidi fotograafia”, kus oli võimalik lasta Meediasüsti fotograafiahuvilistel noortel jäädvustada endast lustakaid pilte erinevate valitud aksessuaaridega. Meediasüsti videotiim püüdis kaamerasilma ette nii mõnegi laadalise, kelle emotsioonid olid vägagi positiivsed. Nii mõnigi laadaline rääkis, et on sellest üritusest osa võtnud igal aastal, ning kahtlemata on plaan seda traditsiooni ka jätkata.

Põlva päevade raames on toimunud laadad igal aastal. Kohale on tulnud oma kaupa müüma inimesi nii Põlvamaalt kui teistest maakondadest.

Helen Pentsa

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+