Rändnäitus Tähekese ajakirjast tehti selle 50-ndaks juubeliks. Näitus on ringi rännanud juba Saaremaal, Haapsalus, Viljandis, Mõisakülas ning hetkel avatud Võrus ja Põlvas (Põlva Keskraamatukogus). Ühes näitusega liiguvad Eestimaa eri paigus Tähekese peatoimetaja Ilona Martson ja Võru Instituudi võru keele spetsialist Mariko Faster.

Tänavu ilmus Täheke juba seitsmendat korda võrukeelsena. Esimene number tuli välja 2004. aasta veebruaris. «Selle esikaane kujundas Edgar Valter, mis jäi ühtlasi tema viimaseks kaastööks Tähekese lasteajakirjale,» rääkis peatoimetaja Ilona Martson. «Esimene Valteri kaastöö oli aga 50 aastat tagasi esimeses numbris.»

Võrukeelne Täheke ilmub kord aastas paralleelselt kirjakeelse põhinumbriga ning selle autorkond on juba paljuski kindlaks kujunenud. «Nende hulka kuuluvad tublid «lõunamaa» luuletajad Contra, Aapo Ilves, Jaan Rahman, Jaan Kaplinski, Kauksi Ülle ja nii edasi,» tutvustas Martson erinumbri kaastegijaid.

9. septembril Põlva Keskraamatukogus tutvustatud Tähekese numbrit võtsid koolilapsed toimetaja hinnagul väga erinevalt vastu. «Mõnel oli näost näha, et see teda ei huvita, samas oli ka väga elava ja rõõmsa näoga lapsi. Lastel on ikka hea meel, kui keegi tuleb, teeb midagi nende jaoks ja kingib selle neile. Üldiselt mulle väga meeldib Lõuna-Eestis esitlusi teha, sest erinevalt Tallinna lapsest on siinne laps siiras, vahetu ning tal on pidevalt elav huvi silmadest peegeldumas,» vahendas Martson.

Huvi äratasid Martson ja Faster lastes nendega võru keeles kõneledes ning erinevaid sõnamänge mängides. Kibedamad äraarvajad said auhinnaks komme.

Tähekese 50-ndaks juubeliks pühendatud rändnäitus jääb Põlva Keskraamatukogus avatuks kuni 15. oktoobrini.

 

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+