Tänaseks juba 10 aastat tegutsenud etno ansambel Vägilased sai rukkilõikuse ajal valmis oma uue kauamängiva laulumängude plaadi “Kes aias?” ja läheb seda kontsertidega tutvustama mööda Eestit. Kihnust Värskani.

Vägilaste seekordne soov anda uus elu ammuunustatud laulumängudele ning tutvustada inimestele väikest valikut laulumängude erinevatest variantidest üle Eesti, on jõudnud plaadile. Ansambli liidrid Cätlin Jaago ja Meelika Hainsoo on välja otsinud uusi variatsioone juba tuttavatele lauluviisidele, mida lasteaias mängitud («Kes aias?», «Rukkilõikus») ja tutvustavad ka vähem levinud traditsioonilisi laulumänge, nagu «Ätsemäng», «Nõelamäng» jne. Mängulaulude taasesitamisel peab ansambel esmatähtsaks säilitada mängimise võimalikkust, funktsiooni, samuti säilitada mängu temposid ning mängu kirjeldusele vastavat sõnumit. Tegemist on kindlasti unikaalse õppematerjaliga, kuna CD-plaadiga tuleb kaasa raamat, kus on kirjas mängukirjeldused ning laulude sõnad nii eesti- kui inglise keeles.

Käesoleval suvel Viljandi Pärimusmuusika Festivalil antud kaks kontserti olid väga menukad ja tõestasid veelkord, et nende lugude järgi tantsimist ootab ansambli publik väga ja tuleb juhendamisega heal meelel kaasa.

Ansambel Vägilased (Meelika Hainsoo – laul ja viiul; Cätlin Jaago – torupill, vilepillid, parmupill, laul; Jan Viileberg – kitarrid; Tiit Kikas – elektriviiul, live-elektroonika; Marti Tärn – basskitarr; Reigo Ahven – löökpillid) kuulub vaieldamatult Eesti kõige tuntumate ja tunnustatumate pärimusmuusika kollektiivide sekka. Vägilased alustasid aastal 2000 Viljandi Kultuuriakadeemia kursuseansamblina. Kõik ansambli liikmed on noored eesti moosekandid, kes mänginud nii pärimus kui pop-jazz muusikat. Esinetud on nii Eestis kui muu maailma lavadel, näiteks Soomes, Rootsis, Portugalis ja Udmurtias.

http://www.vagilased.ee

Piletid eelmüügist 50.- EEK / 3,20 EUR, kohapel 75.- EEK / 4,79 EUR.
Piletid eelmüügis Võru k/m Kannel kassas (tel. 78 68 676)

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+