ehk siis äsjamöödunud nädal. Hakatuseks külmavapustusega ja lõpetuseks tulevapustusega.

Siiski võis möödunud nädalal kohata ka väga rahulolevaid inimesi. Ja need rahulolevad inimesed olid torumehed. Osalt sellepärast, et külmast tingituna tuli neil plaanivälist lisatööd ja seega ka -teenistust. Veelgi enam tundsid need ametimehed rahulolu aga selle pärast, et keskmine eestlane on õppimisvõimeline. Sunnitud õppetunni, mis tarkust kopaga pähe pani, andis möödunudaastane käre talv. Selle tulemusena oli väljakutseid külmunud torude lahtisulatamiseks Põlvamaal suhteliselt napilt. Aga pakast, kui uskuda ilmaprognoose, jagub veel mõnekski päevaks. Seega võib torumeestele tööd andvaid külmanäpistusi veel ette tulla.

Ja siis koitis viimaste aastakümnetekõige mustem päev – 20. veebruar. Pühapäevane tuleõnnetus Haapsalu väikelastekodus nõudis traagilise ohvri – kümme noort elu. Eile oli Eestimaa leinalippude all.

Kuid mitte kõik, kaugeltki mitte kõik ei laskunud liigsesse leina. Üks poliitik, kelle nime pole tahtmist isegi välja kirjutada, rakendas tragöödia valimisvankrit vedama ja süüdistas tulekahjus teisi erakondi. See oli möödunud nädala räigeim avaldus.

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+