Põhimõtteliselt on Meediasüst nagu mõne suure meediakontserni toimetus. Me anname välja videoid erinevatest üritustest ja huvipakkuvatest teemadest, samuti käime üritusi pildistamas, teeme podcasti ja meil on ka noorteportaal. Ja lisaks neile on meil igakuised koolituspäevad ehk laupäevakud.


Jälgi meid Youtube´is, Instagramis, Facebookis ja Spotifys,


Meie koosolekud toimuvad igal nädalal Põlva Noortekeskuse meediaruumis. Loomulikult käib Meediasüst väljas erinevatel üritustel või niisama pildistamistel ja filmimistel.

Samuti on kord kuus ühel laupäeval koolitus- ja meeskonnatööpäev ehk laupäevak, kus me käsitleme väga erinevaid teemasid. Mõnikord on teemad praktilised selleks, et meie videod ja fotod ja artiklid paremad oleksid, aga vahel on need selleks, et liikmeid lihtsalt mingis osas rohkem arendada. Miks Meediasüsti tegevustega liituma peaks? Loe intervjuud SIIT.

Meediasüst sai alguse 2013. aasta sügisel, mil Kadri Pelisaar kutsus Kristina Maseni kirjutama noorte meediaprojekti. Ühest projektist kasvas välja midagi hoopis suuremat, kui arvatagi oskasime.

Praegu juhendavad Meediasüsti noori Kristina Masen ning Ilona Tint. Varasematel aastatel kuulusid vabatahtlike juhendajate ringi ka Karl Gustav Adamsoo ning Tiina Nõmm.

Tänane Meediasüsti peatoimetaja on Kristin Kooskora, varasemateks peatoimetajateks on Kairi Parson ja Rauno Planken.

Kuidas Meediasüst alguse sai, saad kuulata järgnevast podcastist.


Meediasüst: tähtis jutt täiskasvanutele

Meediasüst on oma tegevuses lähtunud väga mitmetest põhimõtetest. Üheks kandvaks ideeks on olnud noorte hoiakute muutmine maakonna kuvandi suhtes. Me tahame näidata, et kohapeal toimub väga palju asju, mis meil suure infomüra tõttu tihti märkamata jäävad ning, et tegelikult on omaalgatuse korras võimalik ära teha väga palju toredat. Nii oleme oma võimete ja võimaluste piires proovinud katta ära võimalikult laia spektrit erinevat sorti üritustest ja ettevõtmistest üle maakonna. Oma kajastuste juures oleme püüdnud ühendada noortepärasuse ja samas ka ajakirjandusliku aspekti, kuid klippide tase on läbi aastate läbivalt kõikuv, sest tegijateks on siiski noored vabatahtlikud, kellest osad on suurema tehnilise ja sisulise pädevusega kui teised.

Samas ongi meie tegevuse üheks eesmärgiks pakkuda noortele alternatiivset huviharidust ja võimalust areneda. Meediasüstis on võimalik õppida nii video kui foto tehnilist külge, samas saavad nad üsna laiapõhjaliselt mitteformaalset meediaharidust nii meedia loomise kui tarbimise osas. Samuti, õpitakse esinemis- ja enesepresenteerimise oskust.

Toetajad

Meediasüsti alguses oli meil endal väga vähe teadmisi ning alguse tegemiseks saime suurt sisulist abi Põlva ÜG videoringilt (juhendaja Peeter Änilane), tehnikaga toetas meid Põlvamaa Omavalitsuste Liit. Aja jooksul oleme suurendanud oma pädevusi ning teeme juba mitu aastat pidevat koostööd Põlva Noortekeskusega. Selle koostöö raames on  meie tehnilised võimalused on oluliselt suurenenud, sest Põlva Noortekeskus on audiovisuaalse produktsiooni tehnikasse oluliselt investeerinud. Samas, peab ütlema, et meie arenedes suurenevad ka meie vajadused. Praegusel hetkel kasutame me oma produktsioonis järjest enam mitme kaameraga filmimist, et pakkuda visuaalset vaheldust, samuti on üsna sage juhus, kus üritused on kokku sattunud just samadele päevadele ning meil oleks tarvis korraga välja saata mitu meeskonda.

Väga oluline on mainida ka seda, et kuigi meie tegevus toimub hetkel suuremas osas just Põlva Noortekeskuse toel, oleme me ikka pööranud tähelepanu sellele, et me ei jääks oma kajastustega kinni ainult Põlva valda ning, meie ridades on noori ka teistest omavalitsustest.
Hetkel on meie ridades noori peamiselt Põlva vallast, kuid ka mitu noort Räpina vallast. Kuigi Kanepi vallast meil hetkel liikmeid pole (kuigi varemalt on sellest piirkonnast noori olnud), oleme me läbi aastate teinud kajastusi ka nende üritustelt ja jätkame sellega ka edaspidi.

kirjutas Kristina Masen

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+