Züriilt teenis üheksa punkti kolm paari: Tiia Tenno – Pirgit Peedosar, Tauno Tamm – Sirli Kooskora ning Kadri Ugur – Janet Kiho. Kui zürii antud punktidele olid lisatud pealtvaatajate hääled, selgus, et võistluse üldvõitjad olid Tauno Tamm ja Sirli Kooskora, kellele vaid ühe punktiga jäid alla Tiia Tenno ja Pirgit Peedosar. Kolmandaks tulid Kadri Ugur ja Janet Kiho.

Tauno Tamm mängib kitarri ansamblites Groundhog Day ja Leegitoru. Bändis pole ta seni soolot laulnud, vaid üksnes taustaks. «Rohkem olen ikka harjunud laval kitarriga olema. Tahtsin ka sellele võistlusele kitarri kaasa võtta, aga ajast jäi puudus. Proovis käisime neljal korral,» rääkis ta.

Sirli Kooskora laulab E STuudio tütarlastekooris ning on Ahjal ka solistina üles astunud. Oma paarilisega jäi ta igati rahule. «Kui oleksin saanud ise valida, oleksin samuti Tauno valinud.»

Võidusumma kavatsesid osalenud paarid annetada häärberi kordategemiseks, järgmise lauluvõistluse korraldamiseks, sakssilla kordategemiseks, noortekeskusele, ujumiskoha korrastamiseks, lasteaiale (kus sirguvad tulevased tähed), väikestele jalgpallipoistele jm.

Mihkelraualikult jagas kommentaare zürii liige Tõnn Tobreluts.  «Peaaegu iga paari puhul olen kirjutanud – liiga tõsised. Tundus, et olete siia pigem pandud sunniviisiliselt. Näidake, et tahate laulda! / – – – / Eriti õudne on kahehäälne must laulmine. Kui tunda on, et laul hakkab käest minema, võtke viisihääl enda kätte! /— / Tehke laval peale sõrmenipsu ka midagi! / – – – / Kui sõnad ikka peas ei ole, ei saa kuidagi üle kolme punkti anda. / – – – / Lisaks tantsimisele ärge unustage laulmist! / — / Kui sa ometi nii tuim ei oleks! / – – -/  Annetage parem kultuurimajale uue klaveri ostmiseks. / – – – / Hullult meeldib, kuidas Erlend laulab. Kui ta hääle ära murrab, las pöördub minu poole ja ma õpetan ta veel paremini laulma.»

Võistlusel osalenud paarid:

Juta Otsa – Astrid Rosenberg
Tiia Tenno – Pirgit Peedosar
Tauno Tamm – Sirli Kooskora
Ranno Tamm – Evely Roositalu
Elvine Käämer – Timmo Rämson
Kadri Ugur – Janet Kiho
Inge Saksing – Kaisa Kade
Arles Rosenthal – Erlend Alasild

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+