parimaks naismängijaks. 20-aastane Signy mängib klubijalgpalli Põlva FC Lootoses ja kuulub ka Eesti Naiste Rahvuskoondisse. Jalgpallimängu kõrvalt õpib Signy teist aastat Tartu Ülikoolis kehakultuuri.

Kuidas jõudsid jalgapalli juurde?

Jalgpallist hakkasin huvituma koolis, kui olin umbes 10-aastane.Mitmeid kordi käisin lihtsalt eemal vaatamas, kuidas vanemad tüdrukud tollase kehalise kasvatuse õpetaja Vaike Lauri juhendamisel jalgpalli mängisid.Ükskord võtsin julguse kokku ja läksin trenni. 13-aastaselt kutsuti mind mängima Põlva FC Lootose võistkonda, kus mängin ka hetkel.

Miks oled just jalgpalli juurde jäänud?

Minu jaoks on jalgpall kõige meeldivaim tegevus siin maailmas üldse. Kindlasti ka sellepärast, et see on tõeline võistkonnamäng, kus peab alati arvestama kõigiga.

Hetkel mängid klubijalgpalli FC Lootoses. Kuidas on see hooaeg läinud?

Sellel aastal saavutasime meistriliigas 4-nda koha JK Pärnu, FC Levadia ja FC Flora järel. Hoolimata sellest, et oleme meistriliiga noorim võistkond, oleme olnud tugevatele võistkondadele vääriliseks vastaseks.

Mängid ka Eesti koondises, räägi sellest lähemalt.

Koondises tegin debüüdi 2007-ndal aastal, kui olin 17. Võin öelda, et see hooaeg koondisega on olnud nii võistkonna, kui ka minu jaoks väga tähtis. MM-i valikmängudes saavutasime väga tähtsaid võite vastaste üle, kes asuvad meist kõrgemal positsioonil.Võitsime Horvaatiat, Põhja-Iirimaad ja Serbiat.

Millist positsiooni mängid?

Kui jalgpalliga alustasin olin enamasti väravaht. Koondises olen ründaja. Sellel hooajal lõin koondise eest seitse väravat, neist kaks MM-i valikmängus Horvaatiale.

Kui tähtsaks pead tunnustust, mille said sellel aastal Eesti Jalgpalli Liidu poolt?

Eks iga tunnustus on väga oluline olgu see siis väike või suur. Ka see tunnustus on minu jaoks väga suur au ja olen selle üle väga õnnelik. Kuigi see tuli mulle suure üllatusena.

Mis teeb jalgpalli Sinu jaoks eriliseks?

Väljakul olles mõtlen ma ainult jalgpallile, unustades kõik mured ja probleemid. Jalgpall on mäng milleta ma ei kujutaks enda elu ette.Tänu sellele olen ma leidnud palju sõpru ja saanud väga palju maailmas ringi reisida.

Mis on Sinu eesmärk jalgpallis? Kuhu tahad jõuda?

Kindlasti tahan ma mängida jalgpalli veel väga pikka aega. Minu unistuseks oleks mängida kunagi mõnes välisklubis, mis ei ole sugugi võimatu. Selle nimel pean veel rohkem vaeva nägema ja rohkem tööd tegema.

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+