Eesti eelvoorus 7. aprillil saavad osaleda kõik võistkonnad kõigist koolidest. Osalemiseks peavad 13.-19. aastased õpilased moodustama 3-liikmelised võistkonnad ning need registreerima Eesti Metsaseltsi koduleheküljel http://www.metsaselts.ee/noored-euroopa-metsades-registreerimine.

Võistluste eelvoorus tuleb võistkondadel vastata 50st küsimusest koosneva viktoriini küsimustele. Viktoriinis osalemiseks on vajalik eelregistreerimine ja internetiga arvuti olemasolu. Viktoriini
saab sooritada www.metsaselts.ee lehel.

Eelvoorust pääseb 15 parimate tulemustega võistkonda edasi Eesti finaali, mis toimub 28. – 29. mail Luua Metsanduskoolis. Eesti finaalis tuleb võistkondadel vastata viktoriiniküsimustele, lahendada metsas praktilisi ülesandeid ja teha posterettekanne. Nii eelvooru kui Eesti finaal viiakse läbi eesti keeles.

Euroopa finaal toimub 21. – 24. septembril Rumeenias. Kokku võtab rahvusvahelisest võistlusest igal aastal osa üle 10 000 noore vähemalt 12 riigist.

Võistluste peakorraldaja, Eesti Metsaseltsi haridusprojektide koordinaator Kristi Parro lisas, et sel aastal on võistluse läbiviimisel mõningaid muudatusi. „Võistluste eelvooru viktoriin on sel aastal
eestikeelne, kuid kõik võistlejad peavad arvestama sellega, et rahvusvahelise finaali töökeel on inglise keel. Nii et võistlejate hea keeleoskus on vajalik. Eesti finaali viime taas läbi kahepäevasena. Kuna
praktiliste ülesannete osa on suur, jääb võistkondadel rohkem aega ja võimalusi lahendusi ette valmistada ning ühtlasi järgib selline võistluskorraldus ka rahvusvahelise finaali formaati. Võitjavõistkonnal on sel juhul parem ettevalmistus ka rahvusvaheliseks finaaliks,“ rääkis Parro.

Täpsemaid juhiseid osalemiseks leiab aadressilt
http://www.metsaselts.ee/noored-euroopa-metsades-juhendid.

Võistlus sai alguse 2011. aastal, mil Euroopa finaal toimus Poolas. 2012. aastal leidis rahvusvaheline finaal aset Eestis. Sagadisse sõitsid 11 riigi noored Austriast, Poolast, Lätist, Leedust, Kreekast, Saksamaalt, Sloveeniast, Eestist, Portugalist, Tšehhist ja Ungarist.

2013. aasta rahvusvaheline finaal toimus Portugalis, Peneda-Gerês rahvuspargis. Finaalis osalesid 10 riiki. Eesti tuli ajaloo parimale – 4. kohale. Eestit esindasid 2013. aasta Eesti vooru finalistid Tallinna
Prantsuse Lütseumist, võistkond Copper Owl koosseisus Annaleena Vaher, Airon Oravas ja Mati Lepikson. Võistkonna juhendajaks oli õpetaja Marje Väli. Euroopa finaalis osalesid veel õpilased Austriast, Tšehhist, Saksamaalt, Kreekast, Ungarist, Leedust, Poolast ja Portugalist.

2014. aasta sügisel toimus Saksamaal Ebesweldes neljas rahvusvaheline koolinoorte metsandusvõistlus Noored Euroopa Metsades. Ka seekord esindas Eestit Tallinna Prantsuse Lütseumi võistkond Copper Owl. Kuna rahvusvahelises finaalis jagati osalejad uutesse rahvusvahelistesse võistkondadesse, ei saa välja tuua Copper Owli tulemust, kuid meie õpilased saavutasid seal suurepäraseid tulemusi – koju toodi esimene, kolmas ja neljas koht.

Kristi Parro lisas, et Noored Euroopa Metsades on suurim koolinoortele suunatud üleeuroopaline metsandusharidust edendav võistlus.

Lisainfo:
Kristi Parro
Haridusprojektide koordinaator
Eesti Metsaselts
mob: +372 5646 6479
e-post: kristi.parro@metsaselts.ee

Foto 2014 aasta YPEFi rahvusvahelisest finaalist Saksamaal, kus iga riigi esindus istutas puu.

Foto autor: Eesti Metsaselts

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+