Kes on Põlvamaa noor? Kuidas ta erineb teiste maakondade noortest?
Ma arvan, et päris ühetähenduslikult ei saa öelda, milline on Põlvamaa noor, sest kui ühiskond muutub, muutuvad ka noored. Mina olen oma tööga tihedalt kokku puutunud noortega ja näen erinevaid kujusid. Mõned noored on aktiivsemad, teised jälle passiivsemad. Põlvamaa noored võrreldes teiste maakonna omadega on kindlasti rahulikumad ja tasakaalukamad. Vähem närvilisust ja hüperaktiivsust. Meie noored on südamlikud ja vahvad isiksused, mis paistab tihti välja ka mujal. Mina olen Põlvamaa noorte üle õnnelik ja tänan, et kuulun siia maakonda.

Mis hoiab Sind tegusana Põlvamaal ega kisu kuskile mujale uusi jahimaid avastama?
Põlvamaa on minu jaoks hästi armsaks muutunud. Tahaksin, et kogukonnal läheks hästi. Selleks tuleb pingutada ja asju armastusega teha. Mind hoiab tegusena töö ja mõnusad noored. Uusi jahimaid avastada on alati tore aga veel toredam on tulla tagasi siia omade juurde.

Sa oled 10 aastat tantsuõpetajana karjääri teinud. Sellest neli aastat juhtinud tantsukooli Meie Stuudio. Kuhu edasi?
Ikka edasi. Peale 10-ndat aastat tuleb teine kümnend ja ka kolmas. Teen tööd armastusega nii kaua kuni seda mulle antakse. Aga eks elu näitab, mis saab.

Mis on Sinu meelest kõige kihvtim kohalik kultuurisüdmus, kus viimati käisid/osalesid?
Põlvas on kultuuriga nii nagu on. Huvitavaid üritusi on palju ja kõigil saab miskit huvitavat näha või kuulda. Minu priorideediks on tantsuga seotud üritused. Aga väga mõnus on käia vaatamas näiteks Põlva Eksperimentaalteatri loomingut või E STuudio lauljate hurmavaid kontserte.

Kas sa Uue Ajastu Festivalil käisid? Mida sa taolisest sündmusest arvad?
Kahjuks jäi see üritus mul vahele seoses Viimsis XII noorte tantsijate suvelaagritõttu. Aga selliseid üritusi võiks kindlasti rohkem olla. Suur kummardus festivali korraldajatele eeskätt!

Kas pole mitte tunne, et kultuurielu Põlvas ongi pööramas ette uut ajastut?
Kindlasti, sest peale on tulemas hulk aktiivseid noori, kes tahaksid midagi korda saata. Tegelikult see revolutsioon juba vaikselt käib, kuid inimesed hakkavad seda märkama alles mõne aasta pärast. Kultuur on tugev siis, kui suudetakse erinevaid valdkondi (muusika, tants, teater jne) üles töötada.

Mida sulle vabal ajal kõige enam meeldib teha?
Vabal ajal meeldib mulle kõige rohkem sõpradega koos olla. Käia midagi põnevat vaatamas ja loomulikult tantsida. Aga viimasel ajal veedan aega oma pere seltsis.

Milline on sinu lemmikmuusika ja kui tihti sa kuulad muusikat niisama, mõtlemata millised tantsusammud sinna peale sobiksid?
Ma olen seda mõelnud, et milline muusika mulle kõige rohkem meeldib ja ma ei tea vastust. Ma kuulan hästi palju erinevaid stiile. Tantsu tegemiseks sobib kõige enam teatud muusika ja niisama kuulamiseks jälle teistsugune. Otsest lemmikut pole. Niisama muusikat kuulan ma harva, sest olen töönarkomaan ja selleks väga aega pole. Ja kui kuulan, siis paratamatult liiguvad mõtted tantsusammude suunas ringi.

Mida sa soovitaks neile, kes üksi oma pimedas toas istuvad ja ei oska sealt kuidagi välja tulla?
Kõigepealt tuleks mõelda, et miks nad seal istuvad. Elu on selleks liiga lühike. Nautige ja ärge põdege, mida näiteks teised teist arvavad. Tehke seda mis teile meeldib ja küll näete, tulemus on käega katsutav! Sõbrunege ja olege aktiivsed, sest siis pole pimedas toas aega passida.

Päikest!

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+