„Jah, see on seesama tuntud kontsertsaal, kus oli mõned kuud tagasi Arvo Pärdi autorikontsert ja kuhu seni ei ole peale Filharmoonia kammerkoori pääsenud Eestist esinema veel mitte ükski koor,” ütles noortekoori peadirigent Külli Lokko.

Vähe sellest, pühapäeval sai Lokko teate, et E STuudio on valitud kooriks, kellele Bostoni helilooja Justin Casinghino laulu kirjutab. Valik tehti demomaterjali põhjal paljude kooride hulgast.

„See lugu valmib koostöös heliloojaga ja kaks kuud enne New Yorgi kontserte saame selle loo kätte. Ja muidugi kanname selle Carnegie Hallis toimuval kontserdil ette,” lisas Lokko. Koori repertuaaris on lisaks Casinghinole Eesti heliloojate Pärt Uusbergi, Tõnu Kõrvitsa ja Arvo Pärdi muusika.

E STuudio noortekooril on praegu head ajad, sest alles tänavu mais tuldi võiduga tagasi Corki rahvusvaheliselt koorikonkursilt Iirimaal.

Kodupublik saab tänavu oma veerandsajanda sünnipäevani jõudnud noortekoori kuulata sünnipäeva- ja aastalõpukontserdil Põlva kultuurikeskuses 26. detsembril. Samal kontserdil tuleb esitlusele ka koori esimene muusikavideo – Henri Kääriku „Ave Maria”, mis on pühendatud Estonia ja Kurkse katastroofis hukkunute mälestusele.

E STuudio noortekooris laulavad Eesti muusika- ja teatriakadeemia ning Tartu Ülikooli üliõpilased, H. Elleri nim. Tartu muusikakooli õpilased ja vilistlased, Põlva ühisgümnaasiumi ja Tartu Hugo Treffneri gümnaasiumi õpilased.

Allikas: lounaeestlane.ee

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+