Laagrite korraldamise põhimõtteks on pakkuda lõbusat sportimisvõimalust värskes õhus ja anda kõigile võimalus. Suvelaagrite treeningud on mängulised, rõhutavad personaalset lähenemist ning panevad lapsi võistkondlikult tegutsema ja arendavad ka sotsiaalselt, sest omavahel segatakse erinevate oskuste ja vanusega noorukeid.

Alates 2008. aastast toimuvad suvelaagrid on kogunud suurt populaarsust – esimesel aastal tegi kaasa 180, järgmisel korral 550, 2010. aastal 1003 ja mullu 1185 noort. Sel aastal on laagrikohti maksimaalselt 1560 lapsele, ühtekokku toimuvad laagrid 23 omavalitsuses – Tallinnas (kolmes eri paigas), Võrus, Keilas, Ülenurmel, Kohilas, Vinnis, Tamsalus, Valgas, Viljandis, Narvas, Elvas, Otepääl, Sillamäel, Haapsalus, Pärnus, Kuressaares, Põlvas, Raplas, Kilingi-Nõmmel, Paides, Tartus, Kohtla-Järvel ja Kosel. Registreerimine kestab kuni 23. maini.

Suvelaagritesse on oodatud kõik – nii need, kes on varem vutitrennis käinud, kui ka alaga esmatutvust tegevad noored. Laagripäev on jaotatud osadeks – hommikuti kerge treening, lõunasöök ning erinevad mängud pärastlõunal. Tavaline laagripäev kestab kella 10st kuni 17ni (reedel kuni 13ni), lisaks toimub üks ekskursioonipäev. Aastate jooksul on laagrites osalenud lapsed käinud Eesti, Portugali ja Brasiilia koondiste treeningutel, Eesti koondise EM-valikkohtumisel, Eesti U-21 esinduse valikmängul ja Balti Liiga kohtumisel.

Ühenädalase laagri hind on 55 eurot, mis sisaldab jalgpallivormi (lapse nimega särk, lühikesed püksid ja sokid), igal päeval sooja lõunasööki, puuvilju ja jooki ning ekskursioonipäeva, kus avaneb võimalus kohtuda professionaalsete jalgpalluritega. Registreerides korraga ühe lapse mõlemaks laagrinädalaks on teise laagri hind 41 eurot (jalgpallivormi võrra odavam).

Lisainfo ja registreerimine Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel: http://www.jalgpall.ee/summercamp.php

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+