28. novembril kell 15 saab Põlva Mesikäpa Hallis alguse I vabariiklik tantsutüdrukute festival-võistlus, kuhu on oodatud nii võistlejad kui pealtvaatajad. Festival-võistluse peakorraldaja Andre Laine vastas küsimusele, miks taoline üritus üldse Põlvale vajalik on, järgmiselt: «Olen sellele küsimusele juba korduvalt mõelnud ning leian, et peamiseks mõtteks on tuua Põlvasse midagi, mis paneks selle pisikese Lõuna-Eesti linna Eesti kultuuriürituste kaardile.»

Lõuna-Eesti kultuurimaastik muutub seega nüüd veelgi künklikumaks. Ülevaatuse korraldamisega teeb Meie Stuudio suure teene ka tantsutüdrukute tantsu kui žanri tähtsustamisele. «Seni olen tantsutüdrukute rühmadelt vaid positiivset tagasisidet saanud. Paar rühma, kes mängude tõttu tulla ei saanud, kiitsid ettevõtmist väga,» edastas Laine. «Suuremate ja tuntumate pallimängumeeskondade tantsutüdrukute naiskonnad on aga kõik tulemas.»

Võru tüdrukud sepitsesid sama
Ka Võru tantsutüdrukutel on mõlkunud mõte taolist võistlust korraldada. Esimesena idee napsanud ja korraldama asunud Andre Laine sõnul on Võru tüdrukud seni vaid kiidusõnu jaganud, kuid paraku ei saa sel aastal ise osaleda. «Kokkuvõtvalt, näha saab Eesti ilusamaid, parimaid tüdrukuid. Tantsutüdrukute mõttes on see kõvemgi võistlus kui missivõstlused,» kinnitas Laine.

Nagu kõiksugu võistlustel, on ka tantsutüdrukute tarvis välja töötatud reeglid. «Iga grupp esitab kuus tantsu, milledest igaühe pikkus peab jääma ühe minuti sisse. Muusikavalik esimest korda toimuval festivalil on vaba,» edastas Laine.

Sadakond tantsijat tulemas
Tänaseks on võistlusele registreerunud 12 võistkonda, mis arvuliselt tähendab enam kui 100 tantsutüdruku saabumist Põlvasse. «Eestis on üldjuhul igal suuremal ja tuntumal pallimängumeeskonnal oma tantsutüdrukute tiim. Arvan, et Eestis kokku võiks neid olla orienteeruvalt 20,» arvas Laine.

Seega esimese vabariikliku võistluse kohta tundub 12 võistkonna Põlvasse meelitamine juba väga tubli tulemus.

Täpsemat infot võistluse kohta leiab Meie Stuudio kodulehelt (www.meiestuudio.ee) ja meie.stuudio@gmail.com, samuti helistades 5661 2809.

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+