Küllap on üllatustejadast tähelepanuväärsemad Heini Vaikmaa ja tõik, et koorilauljad iiri rahvatantsu tantsima pannakse.

Mahavoki looja Heini Vaikmaa pole Põlvas E STuudio dirigendi Külli Lokko sõnul sugugi mitte esimest korda. «Meie koostöö algas juba aastaid tagasi. Heini on minu väga hea sõber,» lisas Lokko. «Meie kahele eelnevale CD-plaadile ja salvestustele on Heini loonud saateid.»

Lokko hinnangul andis tõuke Mahavoki laule õppida see, et ansambel on viimaste aastatega tuhast tõusnud ning aastatetagune looming taas populaarseks muutumas. «Eks Heinil ole praegu huvitavad ajad. Küllaltki ootamatu tähelepanu tema tegemistele on teistpidi aga andnud talle võimaluse jällegi aktiivselt muusikat teha,» arvas Lokko. Koos E STuudio tütarlastekooriga esinev Vaikmaa paotab kontserdil ühtlasi laulude sünniga seotud põnevaid seiku.

Produtsendi, reklaamijuhi, lavastaja, kunstilise juhi, dirigendi ja isegi tantsuõpetaja kingades ruttav Külli Lokko teab, et hea kontsert sünnib ainult siis, kui kõvasti tööd teha. «Eelseisva kontserdi ettevalmistusperiood on olnud kaks kuud. Sellel kontserdil esitatu on nullist omandatud,» rääkis Lokko. Dirigent peab märkimisväärseks seda, et ka tütarlastekoori lauljad on kontserdikorraldusvaimust haaratud ning tahavad kogu hingest proove teha. «Eriti uus, huvitav ja põnev on kõigi jaoks mõistagi iiri tants.»

Kaheosalise kontserdi esimene pool on pühendatud Mahavokile ning teine pool muudab lava järsult särtsakaks iiri folgiareeniks. «Esitusele tulevad iiri tantsud, mille seaded on loonud Andre Laine. Kaasa tantsivad ka Meie Stuudio tantsijad,» tutvustas Lokko kontserdikava. Kuid mitte ainult Andre ise, vaid ka Külli Lokko ise on seekord tantsuõpetajana tegev. «Olen iiri tantsu õppinud ning kogu iiri muusika ja folkloori vastu on mul väga suur huvi. Ilma huvita ei saakski sellist kultuurinähtust noortele edasi anda,» usub Lokko. Lisaks tantsule ja laulule on laval ka live-bänd ning tütarlastekoori liikmeid näeb iiri rahvamuusikale omaseid viise viiulitel mängimas.

Kontserdi nimi «Ring ümber» sündis Lokko sõnul «kuidagi loomulikult». «Mõeldes iiri tantsudele, mööda saanud eriti edukale aastale, Itaalias võidetud preemiale, tekkis tervikkonseptsioon – ring.» Kõigele lisaks on Lokko sõnul mõtteid lisanud ka mööda saanud aasta 2010 kui ümar ja ilutsev number.

Järgmisel pühapäeval algusega kell 17 Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses toimuv E STuudio kontsert «Ring ümber» ootab kõiki muusikasõpru osa saama kordumatust elamusest.

 

 

 

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+