Konkursil, mis dirigendi Külli Lokko sõnul kuulub Euroopa mainekamate hulka, osales 18 koori Saksamaalt, Taanist, Norrast, Ukrainast, Venemaalt jm. Eestit esindas E STuudio kammerkoor ainsana.

Konkursi kolmest kategooriast – vaimulik, folk ja kaasaegne muusika – sai iga koor valida maksimaalselt kaks, millele oma kava üles ehitada. „Otse loomulikult esitasime folgikategoorias eesti muusikat – Veljo Tormist, Tõnu Kõrvitsat,“ rääkis Külli Lokko. Vaimuliku muusika kavva kuulus Eesti muusikast Arvo Pärdi looming, kohustuslik oli Norra autori teos.

„Tormise ja Pärdi muusikaga on alati hea üles astuda – see leiab igal pool väga sooja vastuvõtu,“ märkis Külli Lokko. Koori särav esitus, laitmatu vokaaltehnika ning Aveli Asperi seatud liikumine tõid folgikategoorias viieliikmeliselt žüriilt peaaegu maksimumpunktid. „Kui me folgikava puhul olime enam-vähem võidus kindlad – lihtsalt nii super-hästi tuli välja kõik, siis esikoht ka vaimuliku laulu kategoorias tuli mõnevõrra üllatusena. Selles kategoorias oli tase lihtsalt ühtlasem,“ rääkis Lokko.
Oma osa Põlva koori perfektses esituses oli ka sellistel nüanssidel, et kooril on kavad peas ja esitus sellevõrra vabam ning enesekindlam. „Julgen öelda, et koor on praegu läbi aegade parimas vormis,“ rõhutas Külli Lokko. Lisaks Küllile teevad kooriga tööd veel dirigent Küllike Joosing ning hääleseadja Leelo Talvik.

Konkursi võiduga kaasnesid Külli Lokko sõnul ka märkimisväärsed rahalised preemiad, mida kasutatakse järgmiste esinemiste ja reiside ettevalmistamiseks. „Näiteks järgmiseks aastaks on meil olemas kutse Norra kooriühingult tulla tutvustama Tormise loomingut. See on meile suur au,“ hindas Lokko.

Lisaks kammerkoorile töötab E STuudio nime all tütarlastekoor, kel sel hooajal samuti mitmeid väga edukaid ülesastumisi on olnud. Järelkasvu on tulemas E STuudio lastekoorist, kuhu Külli Lokko sõnul on veel praegugi oodatud 10-14-aastased lauluhimulised poisid ja tüdrukud. „Tütarlastekoori koosseis on hetkel küll üsna välja kujunenud, aga kui kellelgi on ikka südamest tulev soov laulda, siis tasub igal juhul ühendust võtta,“ julgustas Lokko.

E STuudio kammerkoor jõuab Põlvasse teisipäeval, 20. septembril. Norra konkursi kava on Põlva inimestel võimalus kuulata 6. oktoobril, õpetajate päevale pühendatud üritusel.

Lisainfo:
Külli Lokko
E STuudio dirigent
Tel: 509 6157
www.estuudio.ee

Meediasüst - Põlvamaa noored reporterid
polvamaa.ee
Innove_Rajaleidja
Lasteombudsman
ENTK
Teeviit
Erasmus+